Cúvacie kamery s kvalitnou širokouhlou optikou pre vaše svetlejšie okamihy za volantom!

Cúvanie v stiesnenom alebo inak náročnom teréne neláka žiadneho vodiča. Treba byť trpezlivý, obozretný a do istej miery aj predvídavý. Len málokto sa môže naraz pochváliť všetkými týmito vlastnosťami. To však neznamená, že ste horším vodičom než ten, kto „s prehľadom“ parkuje takmer večnosť! Praktickejšie je používať cúvacie kamery, ktoré spĺňajú základné funkcie a parametre pre čo najlepšie rozlíšenie cez deň aj v noci. Bezpečne zaparkovať neraz potrebujeme aj počas hlbokej noci, za búrky či zrána, keď je príliš hmlisto. Aby si takéto parkovanie nevyžiadalo svoju daň, odporúčame vám cúvacie kamery s garanciou úspešného vykreslenia obrazu a odolnosti voči mnohým mechanickým poškodeniam.

cúvacie kamery

Cúvacie kamery spríjemňujú pobyt za volantom.

Čo robí cúvacie kamery funkčnými a vysoko spoľahlivými?

Cúvacie kamery s označením uni pasujú na všetky typy vozidiel, pričom sú vhodné aj na priemyselné vozidlá a stroje. Väčšina kamier monitoruje situáciu len za vozidlom, no dostupné sú aj cúvacie kamery so zmenou pohľadu zo zrkadlového, teda zadného na predný. Ideálne by bolo, keby kamera dokázala zachytiť celú parkovaciu plochu. Kvalitnejšie modely monitorujú obraz od 120 do 170°. Nie je nutnosťou, ale rozhodne pre vás lepším variantom sa stanú cúvacie kamery so sklenou vnútornou aj vonkajšou šošovkou. Odborníci ich považujú za presnejšie.

cúvacie kamery

Cúvacie kamery sa zídu.

Pri výbere cúvacích kamier nemáte ešte nič vyhraté!

A to ani keď výrobcovia sľubujú kvalitný model s nočným režimom a pre použitie vo veľmi slabých svetelných podmienkach. Dôležitejšia je citlivosť senzoru, detailná optika a pre čo najdlhšiu životnosť sa zamerajte na prachotesnosť a vodeodolnosť vybraného modelu. Pozitívne recenzie nájdete na cúvacie kamery s celokovovým telom. Výborne odolávajú až priam agresívnym otrasom. Mnoho z nich dokáže vydržať dlhšie než samotné vozidlo! Výzvou pre vás by mohli byť napríklad aj cúvacie kamery s automaticky zabudovanými statickými navádzacími čiarami. Čiary si môžete kedykoľvek vypnúť a pri kúpe sa zamerajte aj na kompatibilitu s monitormi. Samotnú inštaláciu môžete uskutočniť aj úplne sami, bez odbornej pomoci. Pri každom modeli by nemala chýbať podrobná schéma zapojenia. Užívajte s rozumom a zodpovedne!