1din autorádio aj vo vašom aute!

Autorádio síce nevyrieši všetky problémy, no počas jazdy je niekedy len jediným spoľahlivým partnerom. Dotvára atmosféru, prináša záľubu a nesie jedinečný komunikačný aspekt. Za týchto okolností je dobré vyznať sa v najlepšej ponuke, rozlišovať medzi 1din a 2din autorádiom, v neposlednom rade prihliadať na výhodnú cenu a skvelú výbavu. Pomocou týchto kritérií sa v dnešnom článku zameriame na moderné 1din autorádio a jeho všeobecné funkčné kvality. 

Na začiatku rozhoduje práve veľkosť autorádia  

To je zároveň najdôležitejšie kritérium, ktoré odlišuje 1din autorádio od väčších 2din modelov. Zatiaľ čo pri 1din autorádiu sa štandardne uvádzajú parametre 50 x 180 x 160 mm, 2din bývajú približne dvakrát väčšie. Rozhodujúcim ani tak nebýva príznak tradičnej a módnej výbavy, pretože či ide o menšie, alebo väčšie autorádio, oba bežne garantujú rôzne prídavné funkcie (blutooth výbava, GPS, mirror link, prehrávanie audio a video súborov v najnovších formátoch).   

1din autorádio
1DIN autorádio multimediálne s 3D GPS, DVD, USB, SD, BLUETOOTH

Ďalšie dôležité kritériá nového 1din autorádiá  

1din autorádio, ale aj ďalšiu inú doplnkovú výbavu odporúčame nakupovať len u overeného predajcu s dlhodobými skúsenosťami na trhu. Vo vašom ani v jeho záujme by nemal byť len „dobrý obchod“, ale predávať aj s prídavnou hodnotou. Apelujeme na skvelé poradenstvo, dodatočné úpravy softwaru, na servis a inštaláciu.  

Dobre poučeného užívateľa 1din autorádia spoznáte aj podľa toho, že neprihliada len na výkon a pamäťovú kapacitu vybraného modelu. Samozrejme, hnať sa môžete aj za týmito kvalitami, len treba zhodnotiť, či ich aj skutočne využijete. Naplno si takto nadupané 1din autorádio užívajú len veľmi nároční užívatelia. Jednoducho im záleží na kvalite zvuku!  

1din autorádio
1DIN autorádio 10,1“ s Android 11 WIFI, GPS, USB, BT

Konektivita a prídavné funkcie 1din autorádiá  

Už je predsa bežnou záležitosťou, že aj 1din autorádio potrebujeme prepojiť s iPhone, pamäťovými kartami alebo s flash diskami. Ich súčasťou sa preto stávajú AUX, USB porty alebo čítačky pamäťových kariet. Situáciu vám oveľa viac uľahčí prepojiť zariadenie s 1din autorádiom pomocou wifi alebo cez bluetooth technológiu.  

Viac sa dokážete sústrediť na dianie na ceste aj pomocou ovládania 1din autorádia z volantu. Vaše auto to však musí umožňovať, až tak sa vám nebude treba zakaždým načahovať k panelu. Za žiadnou spomínanou výhodou nezaostávajú ani menšie, ale zato šikovnejšie prepracované 1din autorádiá! Je už jedno také aj vo vašom aute