Gastro zariadenie do kuchyne rýchleho občerstvenia

Občas sa zvykne požívať termín „malá gastronómia“. Alebo možno častejšie je to rýchle občerstvenie alebo aj fast food. Uvažujete o otvorení si a prevádzkovaní takéhoto typu gastro zariadenia? Vopred by ste sa určite mali oboznámiť so základným vybavením kuchyne rýchleho občerstvenia. Z čoho by malo pozostávať jej základné vybavenie?

kuchyňa fast food prevádzky
Každá kuchyňa rýchleho občerstvenia by mala byť vybavená kvalitným gastro zariadením.

Gastro zariadenie malej prevádzky

    Malá cateringová prevádzka sa zameriava predovšetkým na prípravu jedál na báze polotovarov, chladených a mrazených hotových výrobkov. Priamo na mieste sa podrobujú tepelnému alebo studenému spracovaniu. V predaji sú aj hotové výrobky a nápoje v individuálnych baleniach od výrobcu. Jedlá a nápoje sa zvyčajne konzumujú na mieste alebo na donášku so sebou. Vo väčšine prevádzok sa hotové jedlá a nápoje pripravujú a podávajú v jednorazových gastro nádobách. Nie je to však pravidlom. Sú gastro zariadenia rýchleho občerstvenia, kde sa jedlo a nápoje podávajú v nádobách na opakované použitie.

rychle občerstvenie
Dôležité je mať v kuchyni aj chladiarenské či mraziace gastro zariadenie.

Základné gastro vybavenie fast foodu

    Najobľúbenejšou a najbezpečnejšou voľbou je gastro nábytok vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Nerezový nábytok umožňuje vhodne využiť priestor a predovšetkým perfektne funguje na mieste, akým je kuchyňa. Ak náš rozpočet spočiatku neumožňuje kúpu tohto typu nábytku, nezabúdajte na výber nábytku, ktorého povrchy budú ľahko umývateľné, hladké a odolné voči vlhkosti.

   Prevádzkareň rýchleho občerstvenia musí byť vybavená chladiarenským a mraziacim gastro zariadením. Nevyhnutným prvkom tohto typu priestorov je šalátový pult alebo chladiaca vitrína. Prezentuje hotové polotovary, ako sú omáčky, nakrájaná šalátová zelenina a iné doplnky do jedál.

Definujete si formát ponúkaných služieb

     Zvážte, ako by mali vyzerať vaše budúce priestory. Pred realizáciou svojho podnikateľského plánu začnite spísaním svojich nápadov. Definujte formát gastro zariadenia, ktorý vám pomôže určiť vaše ďalšie kroky. Bude to stacionárne miesto alebo chcete cestovať za zákazníkom? Ako obslúžite svojich hostí? Budú môcť jesť vo vnútri alebo sa sústredíte len na vyzdvihnutie a rozvoz? Bude mať vaša budúca prevádzka rýchleho občerstvenia možnosť nakupovania zákazníkmi priamo z auta? Odpovede na tieto otázky pomôžu určiť budúce smerovanie projektu, jeho potenciálnych zákazníkov, financie a start-up marketing.