Trezor do bytu zvyšuje pocit bezpečia 

   Vlastný byt alebo rodinný dom sú miesta, kde sa väčšinou môžeme cítiť úplne bezpečne. Zodpovedná osoba by však mala byť pripravená aj na všetky možné výnimočné udalosti. Preto je kúpa domáceho trezora vždy dobrý nápad. Aký domáci trezor si vybrať? 

     Hoci sa niekomu môže zdať mať vlastný trezor prehnané, tento typ riešenia je v domoch a bytoch čoraz obľúbenejší. Mnoho ľudí má doma rôzne cennosti alebo dôležité dokumenty, ktoré by sa nikdy nemali dostať do rúk nepovolaných. Nestabilná ekonomická situácia tiež nabáda ľudí, aby diverzifikovali svoje úspory. Časť z  nich mali uložené v  banke, časť v cenných papieroch a časť z nich si držali v hotovosti v  domácom trezore priamo v byte. 

trezor v šatníku
Odloženie časti svojich cenností v domácom trezore je výhodné i z hľadiska diverzifikácie svojich úspor.

Trezor do bytu s  primeranou triedou bezpečnosti 

     Ak si zaobstaráte trezor na tradičné použitie, ako je úschova peňazí, šperkov a iných cenností, výber modelu je naozaj široký. Pokiaľ máte záujem o lacnejší domáci trezor, ktorý napriek tomu poskytne primeranú bezpečnosť, mali by ste zvoliť model v triede S1 alebo S2. Tieto trezory do bytu sú mimoriadne obľúbené a často sa vyberajú pre súkromné ​​účely. 

     Tieto typy trezorov sa  značne líšia svojou veľkosťou. Malý trezor na peniaze, ktorý sa dá ľahko skryť do kusu nábytku alebo steny, nie je ničím výnimočným. Je to skvelá voľba pre všetkých, ktorí si cenia jednoduchosť a diskrétnosť. 

trezor v poličke
Pri výbere veľkosti trezoru myslite nielen na vhodné miesto, kam ho umiestniť, ale i na typ a množstvo vecí, ktoré tam budete chcieť uložiť.

Trezor na dokumenty

     Správne vedená a archivovaná  dokumentácia je dôležitá pre každého, kto podniká. Nejde len o citlivé interné informácie, ktoré by sa nemali dostať do nesprávnych rúk. Osobné údaje  by mali byť chránené aj proti krádeži. Ich únik môže mať vážne následky. 

    Aký trezor do bytu si v takomto prípade vybrať? Existujú špeciálne trezorové skrinky na dokumenty, ktoré spĺňajú normy na uchovávanie utajovanej dokumentácie. Pre dôležitejšie dokumenty si môžete vybrať modely, ktoré sa od štandardných trezorov líšia svojou štruktúrou a rozmermi prispôsobenými na uloženie spisov. Vďaka poličkám vo vnútri môžete papiere nielen správne ochrániť, ale aj urobiť si v nich poriadok a prehľadné uloženie.