Prečo neodkladať kúpu 2din autorádia?

Na trhu už je nejedno 2din autorádio. Pri výbere rozlišujeme, či je multifunkčné, univerzálne, dotykové a pod. Každý, kto už investoval do výmeny sériového za nové autorádio, by sa k pôvodnému určite nevracal. V prípade, že vám firma vie zabezpečiť montáž, záručný a pozáručný servis, máte o veľa postarané. Vy si už len užívate výhody, pre aké bolo navrhnuté práve 2din autorádio. Pozor! Aj pri tých najznámejších 2din autorádiách je ešte veľa nezodpovedaných otázok. Viac vám vysvetlíme v nasledujúcom texte! 

2din autorádio
2DIN autorádio, 6,2ʺ displej, GPS SK MENU

Univerzálne v žiadnom prípade nie je menej kvalitné 2din autorádio  

Navyše, viete si vybrať z takých modelov, ktoré vás na prvý pohľad zaujmú moderným dizajnom, jednoduchou obsluhou a výhodnou cenou. 2din autorádio pri vhodných rozmeroch  možno používať nielen v osobných, ale aj v úžitkových a nákladných automobiloch. Boli ste doteraz zvyknutí len na nalaďovanie rozhlasových staníc na FM frekvenciách? Tie pohodlne zastúpia už aj AM frekvencie. 

Je úžasné, ako sa 2din autorádio zmení na TV, DVD prehrávač alebo na „telefónnu búdku“. Ideálne, ak si zakúpite model s možnosťou prehrávania najnovších formátov. Čím je vaše autorádio funkčne zdatnejšie, tým potrebujete kvalitnejší a väčší HD displej. Tu sa však vynára ďalšia otázka.

2din autorádio
2DIN DVD autorádio s bluetooth, SD, USB, FM, DUAL-GPS, RDS + ČESKÉ MENU

  

Investovať do dotykového alebo do 2din autorádia s mechanickými tlačidlami? 

Mechanika nie je v tomto prípade o nič menej kvalitná ako dotykové ovládanie. Chyby môžu nastať pri obidvoch typoch, čo vám v okamihu sťaží obsluhu a vyžaduje si pozornosť navyše na ďalších pár sekúnd – pri jazde autom je to dosť riskantné! 

Ako veľkú obrazovku potrebujete na novom 2din autorádiu? 

Firmy zamerané na 2din autorádiá sa predbiehajú, ktorá vám ako prvá ponúkne 9 až 10 palcovú obrazovku vo Full-HD rozlíšení. Čísla neznamenajú všetko, skôr vyhrávajú doplnkové funkcie. Máte možnosť rozdeliť obraz na dve okná, resp. viete si nastaviť funkciu Mirror-link? Pomocou zrkadlového prepojenia si prezeráte obsah a všetky novinky z mobilu na obrazovke autorádia. 

Obľúbenou je aj nová 3-Zone POP funkcia. Tá vám umožňuje pozorovať navigáciu a mať zároveň k dispozícii filmovú či inú obrazovú zábavu. Pre každú funkciu je jedna polovica obrazovky. Aj tieto vymoženosti ovládame rozumne, vždy sme predsa za volantom a pred nami sa toho toľko udeje!