4 tipy na svadobný dar, ktorý zaručene poteší

Dostali ste práve pozvanie na svadbu? Nezáleží na tom, či ide o svadbu vašej sestry, najlepšej kamarátky alebo sesternice „z druhého kolena“, svadobný dar budete musieť kúpiť v každom prípade. Na prvý pohľad to môže byť jednoduchá záležitosť, veď predsa na trhu je nespočetné množstvo možností… Avšak ihneď, ako sa do toho pustíte, zistíte, že je ťažké vybrať niečo v rámci vášho finančného rozpočtu, čo budúcich novomanželov poteší a zároveň to aj v budúcnosti prakticky využijú. Hoci sa v poslednej dobe aj u nás rozšírila myšlienka vytvoriť si pred svadbou zoznam svadobných darov, nemusí to byť pravidlom. Ponúkam vám teda niekoľko tipov na najčastejšie svadobné dary, z ktorých si určite vyberiete!

1.      Vybavenie do nového bytu / domu

Síce dnes to už platiť nemusí, no v minulosti sa veľmi často spájala svadba aj s vytváraním nového vlastného „hniezdočka“. Ak teda viete, že aj budúci novomanželia, ktorí vás na svadbu pozvali, sa chystajú pustiť do zariaďovania svojho nového spoločného bývania, určite ich potešíte praktickými domácimi spotrebičmi. Medzi tie lacnejšie patrí napr. toustovač / sendvičovač, kávovar či sušič na vlasy, medzi drahšie zasa vysávač, umývačka riadu alebo práčka.

2.      Miesto pre všetky svadobné fotografie

Digitálny fotorámik je tiež skvelým tipom na svadobný dar. Takýmto spôsobom si totižto novomanželia budú môcť vložiť všetky svoje svadobné fotografie do jedného rámiku, čo sa v prípade klasických rámikov na fotografie povedať nedá. Navyše, ak pár dobre poznáte, môžete ich prekvapiť aj tým, že do digitálneho fotorámiku už predtým nahráte nejaké spoločné fotografie.

svadobný dar

Miesto pre svadobné fotografie je skvelým tipom pre svadobný dar

3.      Svadobný dar presne pre novomanželov

Svadobné dary „na mieru“ sú tiež skvelým spôsobom, ako povedať ľuďom, že ste si na výbere ich svadobného daru dali naozaj záležať a chceli ste pre nich vytvoriť niečo špeciálne. To zároveň môžete skombinovať aj s praktickosťou – darujte im napr. župany či osušky s ich menami / prezývkami alebo rohožku pred dvere s ich novým spoločným priezviskom!

4.      Dovolenka, zájazd či wellness pobyt

Ak hľadáte trošku drahší svadobný dar, zájazd pre novomanželov môže byť tiež skvelým riešením a to najmä v prípade, ak viete, že ešte nemajú svoju svadobnú cestu naplánovanú. V opačnom prípade sa snažte zvoliť dátum ich zájazdu tak, aby sa s ňou neprekrýval. Aj v tejto kategórii si môžete zvoliť lacnejší variant – napr. wellness víkendové pobyty v hoteli na Slovensku alebo v Čechách, ale i drahší – napr. dovolenku pri mori či poznávací zájazd do zahraničia.

svadobný dar

Tip na drahší svadobný dar: Darujte im svadobnú cestu!