Aby boli biele kuchyne skutočne biele…

Biele kuchyne

Moderné biele kuchyne

Biele kuchyne sú nielenže nádherné a pôsobia oveľa priestrannejšie než kuchyne akejkoľvek inej farby, ale sa tiež stávajú čoraz viac populárne aj v našich domácnostiach.

Samozrejme, celkom nová biela kuchyňa vyzerá očarujúco, tak sviežo a moderne, ale čo sa s ňou začne diať po čase? Touto otázkou sa trápia mnohí, ktorí premýšľajú, či budú biele kuchyne pre ich byt dobrou voľbou. My však máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým zostane biela kuchyňa skutočne biela…

Zažltnutiu sa dá ľahko predchádzať už od začiatku

Biele kuchyne

Biela kuchyňa v retro štýle

Najčastejším problémom, ktorý biele kuchyne so sebou prinášajú, je zožltnutie bielych skriniek či snehovo-bielej pracovnej plochy. K tomu dochádza z dvoch dôvodov – prvým je priame slnečné žiarenie, ktoré z kuchynskej linky doslova „vyťahuje farbu“.

Druhým dôvodom je tiež varenie (ktorému sa v kuchyni zrejme nevyhnete), keďže všetka mastnota aj kúsky jedla sa pri varení vyparujú do vzduchu a následne dopadajú v podobe maličkých molekúl späť na vašu krásnu bielu kuchynskú linku a dodávajú jej nechcený žltý nádych.

Obom veciam sa však dá celkom ľahko zabrániť, pričom platí pravidlo, že prevencia je najdôležitejšia. Problém so slnkom pomôžu vyriešiť žalúzie, závesy či fólie na oknách a problém s usádzaním mastnoty a zvyškov jedla zasa hravo zvládne digestor – stačí len nezabudnúť na jeho spustenie hneď pri začiatku každého varenia!

Ako zachrániť už zažltnuté skrinky?

Ak ste na prevenciu nemysleli včas a už sú vaše skrinky v bielej kuchyni zažltnuté, stále sa to dá zachrániť. Z vlastnej skúsenosti viem, že veľmi efektívne pomáha umytie skriniek zmesou z 1 šálky octu, 2 šálok teplej vody a 1 lyžice jedlej sódy.

Biele kuchyne nenechajte čakať!

biele kuchyne - cu interiors

Zabráňte zaschnutým škvrnám tak, že kuchyňu po každom varení upracete a vyčistíte

V kuchyni sú tiež viac než časté rôzne fľaky na pracovnej doske, či už od potravín alebo od nápojov. Nuž a biele kuchyne sú na takéto fľaky ešte náchylnejšie.

Čo sa teda odporúča robiť, aby vám fľaky na linke nezostali? Jednoznačne utrieť ich hneď, ako vzniknú! A najlepšie teplou vodou a jemnou handričkou.

Každopádne, určite na ich čistenie nepoužívajte drôtenky, to by mohlo vašu kuchynskú linku iba poškodiť…