Airsoft – zažite štipku bojového adrenalínu!

Adrenalínové športy a zábavky, ako napr. bungee jumping odohrávajúci sa na rôznych atraktívnych miestach, rafting na divokej vode, výcvik sebaobrany Krav Maga, zorbing, simulácia voľného pádu, zoskok padákom, flyboard či let stíhačkou a mnohé ďalšie adrenalínové zážitky patria v súčasnosti k veľmi populárnym voľnočasovým aktivitám a dokonca sa stali aj obľúbeným námetom pre obdarovanie priateľov a blízkych pri rôznych jubilejných alebo výnimočných príležitostiach. K veľmi moderným a vyhľadávaným adrenalínovým športom či aktivitám patrí aj paintball a airsoft, veď práve hra na vojakov patrila k obľúbeným hrám už v detstve, tak prečo si to v dospelosti nevyskúšať v reálnejšej a napínavejšej podobe?

airsoft

Spoločenská hra Airsoft

Airsoft kontra paintball

Paintball a airsoft patria do kategórie bojových hier v teréne a napriek tomu, že niekomu sa môžu zdať tieto dve aktivity dosť podobné, je medzi nimi rozdiel. Obe hry sú značne dynamické, ale kým pri paintballe sa ako strelivo používajú guličky naplnené farbou, airsoftová hra využíva na boj malé plastové guličky a zbrane aj výstroj, ktoré sú veľmi podobné tým reálnym. Takže kým pri paintballe vás zásahy protivníka zafarbia, tie airsoftové vás poriadne zaštípu. Airsoft sa nielen celkovými podmienkami, ale aj taktikou boja a dokonalými replikami zbraní snaží reálny boj napodobniť a priblížiť predsa len o niečo viac ako paintball.

airsoft

Airsoft zbrane a pomôcky

Airsoft ako tímový šport

Airsoftová hrad sa môže hrať štýlom každý proti každému, ale zvyčajne sa hrá aj ako tímový šport, kde sú hráči rozdelení do dvoch nepriateľských tímov, ktoré proti sebe navzájom bojujú. Boje môže prebiehať napr. ako zápas o dobitie konkrétneho územia, prípadne bunkra, alebo s cieľom ukoristiť vlajku protivníka či formou plánovania rôznych taktík a stratégií na záchranu zajatca. Airsoft je skvelá adrenalínová zábava, kde si cibríte taktické myslenie, pružnosť, rýchle reakcie aj fyzickú kondíciu a môže byť dobrým tipom aj pre firemné teambuildingové aktivity a súťaže, ktoré sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie.

Airsoftové zbrane a doplnky môžete nakupovať aj TU.