Airsoftová pištoľ pre airsoft

Airsoft sa stal v posledných rokoch veľmi obľúbeným adrenalínovým športom nielen u mužov, ale aj u žien. Zažijete pri ňom veľa zábavy a aspoň na chvíľu sa vžijete do práce profesionálnych vojakov, pričom si precvičíte taktiku boja. Airsoft je na rozdiel od paintballu veľmi realistický a to aj preto, že sa v ňom používajú repliky skutočných zbraní, ktoré sú na nerozoznanie od tých reálnych. Na to, aby ste si mohli airsoft zahrať, musíte mať nejakú airsoftovú zbraň. Dostanete ju kúpiť v špecializovanej predajni alebo v e-shope a vďaka bohatej ponuke si môžete vybrať z viacerých druhov – airsoftová pištoľ, revolver, brokovnica či dokonca samopal.

airsoftová pištoľ

Airsoftová pišťoľ na šport a airsoftové hry

Airsoftová pištoľ na tri spôsoby

Medzi najčastejšie kupované airsoftové zbrane patrí práve airsoftová pištoľ a to hlavne kvôli jej veľkosti. Je to šikovná zbraň, ktorá sa zmestí aj do útlej ženskej ruky a je ideálna najmä pre začiatočníkov, pričom neskôr ju môžete využiť ako sekundárnu zbraň. Airsoftová pištoľ môže mať rôzne podoby a delíme ju na manuálnu, plynovú a elektrickú. Manuálne pištole patria k cenovo najdostupnejším, no nabíjajú sa ručným naťahovaním po každom výstrele, čo nie každému vyhovuje. O niečo lepší výber je plynová airsoftová pištoľ, z ktorej gulička vystrelí vďaka expandujúcemu tlaku plynu zo zásobníka. Výhodou je automatické nabíjanie, no je o niečo drahšia než manuálna zbraň. Najlepšie čo na trhu nájdete sú však elektrické airsoftové zbrane poháňané elektromotorom. Ich výhodou je presnosť, výkon, plne automatická streľba, kadencia a spoľahlivosť, nevýhodou je však ich vysoká cena.

airsoftová pištoľ

Airsoft zbrane vyzerajú ako skutočné zbrane

Airsoftová pištoľ – ako vyberať?

V dnešnej dobe si airsoft pištoľ resp. zbraň môže dovoliť a vybrať takmer každý, no nie všetci vieme, aké kritériá by mala airsoftová zbraň spĺňať. Skôr ako si nejakú vyberiete, odpovedzte si na pár otázok. Koľko ste ochotní do airsoft zbrane investovať? A v akom priestore budete airsoft hrať? Na hru v stiesnených priestoroch či budovách je totiž najrozumnejšou voľbou airsoftová pištoľ, revolver či airsoft samopal. Ak vás ale láka členitý terén v prírode, určite potrebujete dlhú zbraň s veľkým dostrelom – napríklad airsoft útočnú pušku.