Aj baseballová pálka má svoju hlaveň

Baseball patrí najmä v krajinách ako je USA, Kanada, Austrália a Veľká Británia k jedným z najobľúbenejších loptových hier. Najúspešnejším hráčom s basebalovou pálkou v ruke patria často aj najvyššie priečky v popularite individuálnych športovcov. A aj dobre plateným pozíciám. Aby ste si mohli zahrať baseball, je potrebné zaobstarať si správne vybrané športové vybavenie, intenzívne trénovať a zdokonaľovať svoju techniku. A byť členom nejakého baseballového klubu. Baseball je totiž kolektívna hra s dôrazom na individuálne schopnosti jednotlivých členov baseballového družstva. K úplne elementárnemu baseballovému vybaveniu patrí baseballová pálka, ktorej správny výber má výrazný vplyv na kvalitu a úspešnosť hry.

baseballová pálka

Baseballová pálka v akcii.

Baseballová pálka odpaľuje loptičky

Baseballová pálka je niečo ako ručná zbraň, ktorou sa pri hre odpaľujú loptičky. Občas sa však stáva pri určitých situáciach, že basebalová pálka sa stáva obrannou zbraňou proti nevítaným drzým agresorom. Na internete koluje množstvo videí, ktoré zachytávajú krádeže v obchode. Zlodej v panike uteká pred majiteľom či zamestnancom  v ruke s basebalovou pálkou, ktorú vytiahol odniekiaľ z pod pultu.

Kvalita, dĺžka, materiál a hmotnosť

Ako pri akomkoľvek inom športovom náradí, tak aj pri výbere baseballovej pálky je dôležité dbať hlavne na kvalitu. Vybrať si baseballovú pálku nie je až tak náročné. Je potrebné vziať do úvahy niekoľko jednoduchých faktorov. Dôležitá je konštrukcia a materiál baseballovej pálky, jej výber podľa veku, výšky a váhy hráča. A nakoniec nie zanedbateľná je voľba baseballovej pálky podľa použitých technológii jej výroby. Na prvý pohľad sa zdá, že tých faktorov výberu je až príliš.

baseballová pálka

Baseballová pálka má svoju hlaveň.

Veľkosť hlavne a jej sladká škrvna

Väčší rozmer hlavne baseballovej pálky zaistí väčší tzv. „sweet spot“. Sweet spot je miesto na pálke, ktoré zabezpečí najlepší úder pri danej sile rozmachu. Ak hráč trafí loptičku v takomto mieste, dôjde k najvyššej absorpcii hybnosti a k najvyššiemu možnému následnému odrazu. Nevie sa ale, či to platí aj pre príležitostných zlodejov v obchodoch.