Aj dieťa pre jazdu na motorke potrebuje kvalitné moto oblečenie

V živote väčšiny rodičov nastane čas, keď dieťa príde za nimi s tým, že bicykel už ho už nebaví a chcelo by radšej motorku. Ak uvážia, že je na to dosť veľké a zodpovedné, je potrebné mu zabezpečiť nie len motorku, ale aj kompletnú výbavu. Do tej patrí adekvátne moto oblečenie a rôzne ochranné prvky.

Prvky moto výbavy, ktoré chránia pred úrazom

Moto oblečenieKaždý rodič chce, aby jeho dieťa bolo zdravé a aby bolo v bezpečí. Ak sa rozhodnú posadiť ho na motorku, prvé načo určite pomyslia je helma. Bez helmy ani na „krok“. Najlepšou voľbou je helma, ktorá zakryje celú hlavu. Tá dieťa ochráni nie len pred úrazom pri páde, ale aj pred hmyzom, prachom, kamienkami či samotným vetrom, ktoré sú pri jazde nepríjemné a navyše môžu ublížiť. A to hlavne očiam.

Moto oblečenie do svojej kategórie zahŕňa aj rukavice. Chránia pred chladom, tak, ako tie čo nosíme v zime, no slúžia hlavne ako ochranný prvok pri páde z motorky. Drobné kamienky zaryté pod kožou sú totiž dosť nepríjemné. No to je iba jeden z menších možných úrazov.

Kvalitné moto oblečenie spĺňa účel

Medzi základnú výbavu patria moto nohavice a obuv. Treba sa uistiť, že nohavice sú dosť dlhé, zakrývajú celé nohy a tiež členky a to aj vtedy, keď dieťa sedí na motorke. Obuv by mala byť tiež hrubšia a kvalitná. Je veľmi dôležité aby boli chránené členky aj chodidlá.

Moto oblečenie musí byť kvalitné a spĺňať účel, na ktorý je určené. Detská moto bunda je iba zmenšeninou tej pre dospelých. Takže či veľká, či malá, musí mať určité ochranné prvky. Tie by mali byť umiestnené na lakťoch, ramenách a chrbte. Ak takýto druh moto bundy nemáte, zabezpečte aspoň chrániče. Keďže deti stále rastú, moto oblečenie bude treba podľa toho meniť. Moto oblečenie musí totiž presne sedieť. Nemalo by byť ani príliš veľké, ani príliš malé. V tom prípade by totiž nespĺňalo svoju úlohu na 100%.

Deti aj dospelí musia byť na jazdu na motorke dobre vybavení. Preto moto oblečenie je dôležitou súčasťou každého motorkára. Navyše, kvalitné moto oblečenie chráni aj pred vonkajšími vplyvmi ako dážď, slnko, vietor, chlad či veľká horúčava.