Aj drevené garniže v správnej farbe sú dôležitou súčasťou interiéru

Podlahy sú položené, nábytok je na svojom mieste, dekorácie tiež, no ešte stále to nie je ono. Chýba to povestné teplo domova aj útulnosť a vy neviete, čo by ste ešte mali dokúpiť, aby bol výsledný efekt dokonalý. Na zútulnenie izieb sa oddávna používajú záclony a závesy, ktoré plnia nielen praktickú, ale najmä estetickú funkciu. Záclony však musia na niečom visieť a tým niečím sú práve garniže. V obchodoch si môžete väčšinou vyberať z troch druhov a to z drevených, kovových a plastových garniží, ktorých výber závisí od vašich preferencií a od toho v akom štýle máte zariadený váš interiér. V obľúbenosti však stále vedú práve drevené garniže, možno preto, že drevo patrí k najpopulárnejším materiálom, aj vďaka svojmu príťažlivému vzhľadu.

drevené garniže

Drevené garniže skrášlia vaše okná

Jednokoľajové a dvojkoľajové drevené garniže

Drevené garniže sú aj dnes bežným doplnkom interiéru a spolu so záclonami či závesmi dotvárajú celkový vzhľad miestnosti. Pri kúpe vhodnej garniže by ste mali brať na ohľad štýl zariadenia v miestnosti, kde bude garniža umiestnená, ale aj vzor a materiál záclony či závesu. Drevené garniže rozlišujeme podľa toho, či sú jednokoľajové alebo dvojkoľajové. Pokiaľ plánujete mať zavesenú iba záclonu, postačí vám jednokoľajová garniža, no ak túžite aj po pekných závesoch, potrebujete si kúpiť dvojkoľajovú garnižu, pričom na prvej tyči budete mať uchytenú záclonu a na druhej zase záves. Uchytenie záclony závisí od typu garniži – môžu to byť bežce s háčikmi, krúžky, pútka alebo tunely.

drevené garniže

Malý doplnok, veľký impakt

Nech to ladí!

Kúpe garniží by ste mali venovať dostatok času aj pozornosti, pretože ich nekupujete na jednu sezónu, ale na niekoľko rokov. Drevené garniže a záclony by mali dokonale ladiť nielen s nábytkom a podlahou v miestnosti, ale aj s farbou stien, aby bol celkový dojem príjemný a nepôsobil ako päsť na oko. Zvyčajne si môžete drevené garniže vyberať z viacerých odtieňov, vďaka čomu ich ľahšie prispôsobíte zariadeniu v danej miestnosti.