Aj menšia firma môže byť offshore spoločnosťou

Možno, že aj napriek tomu, že ste menšou ale expandujúcou firmou, aktuálne hľadáte spôsob ako si čo najskôr založiť offshore spoločnosť, potom vám určite môžeme odporučiť konzultáciu so špecializovanou agentúrou na offshore podnikanie. Obzvlášť vtedy, ak sa sami nevyznáte v zahraničnej legislatíve. Môžete si dokonca kúpiť tzv. ready made spoločnosť. Vyberať si zvyčajne môžete z podobných typov obchodných spoločností ako u nás doma.

Založenie offshore spoločnosti

Je samozrejmé, že na úvod spolupráce s odborníkmi na offshore podnikanie budete určite potrebovať určitý menší kapitál, pretože založenie offshore spoločnosti sa spája s určitými poplatkami. Ak sa rozhodnete po odborných a právnych konzultáciách pre offshore spoločnosť, ktorú si necháte založiť na mieru, tzv. ready made spoločnosť, potom môžete mať základný kapitál už vopred splatený.

offshore spoločnosť

Aj malá spoločnosť môže pôsobiť offshore

Dynamika súčasného offshore priemyslu

Dynamika offshore priemyslu a podnikania sa odráža aj na atraktívnosti radu offshore centier majúcich povahu a charakter daňového raja, ktoré neustále a priebežne liberalizujú a modernizujú svoj právny systém. Miestne vlády sa snažia, aby práve ich krajina bola čo najatraktívnejšia pre čo najväčšie množstvo investorov. Znižovaním zakladateľských poplatkov sa stali v dnešnej dobe offshore centrá atraktívne a prístupné aj pre rad menších podnikateľov, ktorí uvažujú o založení svojej vlastnej offshore spoločnosti. Chcú si budovať podnikateľské štruktúry aj mimo svojej vlastnej domácej jurisdikcie.

Ako je či bude zameraná offshore spoločnosť

Mnohé offshore krajiny sa nesnažia špecializovať na určité druhy finančných aktivít a tak o krajinách ako Britské Panenské ostrovy, Maurícius či Seychely môžeme hovoriť ako o štandardných jurisdikciách, kde sa najviac formujú bežné offshore spoločnosti pre medzinárodný obchod, konzultácie a investície. Sú však krajiny, ktoré sa naopak vydali na cestu uprednostňovania určitých obchodných aktivít. Libéria, Madeira a Panama sú najčastejšie využívané pre sídla lodiarskych spoločností a registráciu lodí a jácht. Ostrovy ako Jersey, Guernsey a Alderney sú obľúbené na založenie investičných spoločností a Luxembursko je napríklad obľúbeným miestom offshore podnikania investičných fondov.