Aká je ideálna farba novej kuchyne?

kuchyne

Biele kuchyne sú dnes mimoriadne moderné a zároveň ich možno považovať i za nadčasové

Móda je veľmi vrtkavá a to platí nielen v obliekaní, ale v interiérovom a bytovom dizajne. Chvíľku je moderné to a za chvíľu opäť niečo iné a inak to nie je ani čo sa týka kuchynského nábytku, ktorý už prešiel rôznymi obmenami od jednoduchej nenápadnej klasiky, cez rôzne dezény dreva, rustikálny štýl v čerešňových a tmavších odtieňoch, až po moderné farebné odtiene vo vysokom lesku. Existuje však aj niekoľko veľmi krásnych, štýlových a nadčasových farieb i dizajnových prevedení kuchyne, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Akú farbu si teda vybrať tak, aby spĺňala naše predstavy nielen dnes, ale aj o niekoľko rokov?

Biela farba ideálna pre moderné aj nadčasové kuchyne

Farba, ktorá sa už niekoľko rokov drží v popredí interiérového dizajnu, pretože je nielen krásna, čistá a dobre kombinovateľná, ale zároveň každú miestnosť opticky zväčší a presvetlí, je nadčasová BIELA.  Našťastie dnes už neplatí, že biele kuchyne sú absolútne nevhodné a nepraktické z hľadiska údržby, ale práve naopak – dnes sú biele kuchyne veľmi populárne a vyhľadávané. Vo veľkej miere k tomu prispeli najmä hladké biele prevedenia dvierok kuchynskej linky vo vysokom lesku, ktorých údržba je z hľadiska náročnosti aj času bezproblémová. Biela farba je teda ideálnou voľbou pre všetky kuchyne, či už ide o moderný minimalistický štýl alebo niečo tradičné.

kuchyne

Čierne kuchyne pôsobia mimoriadne luxusne

V čiernom, červenom či sivom prevedení?

Veľmi luxusne pôsobia aj kuchyne v čiernom a červenom prevedení s vysokým leskom. Čierna farba vo vysokom lesku sa hodí najmä do interiéru v modernom minimalistickom štýle a výborne vyzerá aj v kombinácii s nerezom či bielou farbou. Červená farba je veľmi živá, dynamická a aj v kuchyni môže mať rôzny odtieň od výraznej ostrej červenej až po elegantnú bordovú či vínovo červenú. Hitom sa v poslednom čase stala aj sivá, ktorá sa dá aplikovať na akýkoľvek štýl, je však lepšie neutopiť v nej celú kuchyňu, ale zvoliť k nej ešte inú doplnkovú farbu, napr. bielu či bledomodrú.