Aká podstielka pre mačky je najvhodnejšia?

podstielka pre mačky

Na začiatok sa oplatí bentolitová podstielka pre mačky, neskôr môžete zaexperimentovať.

Mať v byte mačku ako domáceho miláčika je síce obrovské potešenie, ale zároveň aj jedna starosť navyše. Asi najväčšie problémy pri chove mačky bývajú s mačacou toaletou a práve preto sme sa dnes rozhodli napísať článok o tom, aká podstielka pre mačky je najvhodnejšia do takéhoto druhu toalety. Takisto vám poskytneme niekoľko tipov na to, ako zefektívniť mačacie používanie „WC“, aby bolo pre vás i pre vašu mačku čo najpohodlnejšie.

Na začiatok bentonitová podstielka pre mačky

V prvom rade sa u všetkých majiteľov mačiek (aj tých budúcich) naskytne otázka aká podstielka pre mačky je tá najvhodnejšia. Na začiatok sa väčšina ľudí rozhodne pre základnú bentonitovú podstielku. Na trhu je totižto asi najrozšírenejšia, nájdete ju v rôznych prevedeniach a tiež za prijateľné ceny.

Po čase sa však s ňou môžu vyskytnúť určité problémy. Tým, ktorí ju používali dlhší čas zväčša začalo prekážať, že mačky ju roznášajú doslova po celom byte a takisto je nepraktické jej odstraňovanie. Totižto, bentonitová podstielka pre mačky nemôže byť spláchnutá vo WC ako napr. iné druhy podstielok.

Podstielka pre mačky a zeolit

Preto, skúsenejším chovateľom mačiek sa odporúča vyskúšať aj iné alternatívy. Dostupná je napr. silikónová (silikagélová) podstielka pre mačky, drevinatá podstielka pre mačky alebo úplná novinka na trhu – podstielka pre mačky z prírodného minerálu zeolit. My vám môžeme odporučiť práve tú poslednú možnosť, pričom dôvodov je hneď viacero.

Zeolit je totižto minerál, ktorý má unikátne adsorbčné vlastnosti a teda dokáže odstrániť vlhkosť i nepríjemný zápach do maximálnej možnej mieri. TTakisto treba podotknúť, že s vysokou účinnosťou hygienizuje toalety, čo zasa zabraňuje tvorbe a množeniu baktérií, plesní a parazitov. Jednoducho, je to spôsob ako mačkám dopriať v tejto oblasti čo najväčší komfort.

podstielka pre mačky

Najideálnejšia je podstielka pre mačky so zeolitom

Efektívnejšie mačacie WC

Na záver vám ponúkame sľúbený tip na zefektívnenie používania mačacej toalety. V podstate ide o využitie starého princípu, na akom kedysi mačacie WC fungovalo. Do plastovej nádoby sa nasype podstielka pre mačky (naozaj iba tenká vrstva) a na ňu sa položí plastová mriežka (tú môžete vystrihnúť z dna plastovej bedničky). Práve vďaka tejto plastovej mriežke zabránite mačkám roznášať podstielku po celom byte a ušetríte tak aj sebe trošku námahy.