Aké airsoft zbrane pre začiatočníka?

Začínate takú menšiu osobnú teoretickú predprípravu na svoje prvé premiérové airsoftové zápolenie? Stretávate sa s kamarátmi, ktorých tento druh populárnej zábavy na víkendové aktivity už dávno pohltil ? Ste svedkom ich vášnivých diskusií a príprav na najbližší airsoft vojenský termín? Zapojenie sa do aktívneho airsoftu vyžaduje okrem dodržiavania pravidiel hry aj základnú výzbroj a výstroj. Ako sa rýchlo zorientovať v ponuke airsoft zbraní? Ktore airsoft zbrane sú vhodné práve pre mňa, začiatočníka? Klasická manuálna s pružinou, elektrická alebo lepšie je začať s plynovou airsoft zbraňou?

airsoft zbrane

Airsoft zbrane vyzerajú ako skutočné.

Airsoft zbrane – ponuka airsoft zbraní je pestrá

Určite aj dobrí priatelia a aktívni hráči poradia, či pospomínajú si na svoje začiatky v airsofte. Poradia, zhodnotia na základe vlastných skúseností, výhody aj nevýhody tej ktorej airsoft zbrane. Samotní nadšenci airsoftu vám určite ochotne poskytnú základné informácie, aby vám začiatočnícke rozhodnutia uľahčili. Zhodnotia výhody a nevýhody každého typu zbrane a niektoré “pikošky“ z ich airsoftových hier. Zdôraznia výhody ich obľúbených airsoftových zbraní a výstroja. Prejdite si aj sami vopred rôzne typy scenárov airsoftových hier a nastavení zbraní, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie o tom, ktorá airsoftová zbraň je pre vás najvhodnejšia. Aký je ale rozdiel medzi airsoft zbraňami manuálneho, plynového alebo elektrického typu?

airsoft zbrane

Airsoft zbrane sú vhodné aj pre ženy.

Airsoft zbrane sú replikami

Zbrane používané členmi jednotlivých súperiacich airsoftových družstiev sú takmer výhradne realistické repliky skutočných zbraní v mierke 1 : 1. Pracujú na troch základných princípoch pohonu, a to pružinovom, plynovom alebo elektrickom pohone. Manuálny pružinový pohon je charakteristický pre lacnejšie airsoft pištole či pušky. Vyžaduje natiahnutie piestu pred každým jednotlivým výstrelom. Výhodou je nízka cena a lacná prevádzku. Práve takáto airsoft zbraň je aj podľa znalcov airsoftu vhodná pre úplného začiatočníka. Energia stlačeného plynu sa používa prevažne u pištolí, ale aj u dlhých automatických zbraní. Poslednou a najpopulárnejšou skupinou sú airsoft zbrane poháňané energiou z akumulátora. Takáto zbraň strieľa airsoftové BB guličky jednotlivými ranami i dávkou.