Aké hračky pre chlapcov sú najvhodnejšie?

Medzi dôležitých spoločníkov dieťaťa v jednotlivých fázach vývoja nepatria len rodičia, ale aj hračky, s ktorými naše deti trávia hodiny a hodiny svojho bezstarostného života. Vďaka hračkám si dieťa zdokonaľuje svoje motorické schopnosti, precvičuje si fantáziu, zmysly a spoznáva svoje okolie. Hračka pomáha vytvárať puto medzi rodičmi a deťmi. Netreba zabúdať na fakt, že hračka dieťaťu nevynahradí čas, ktorý by sme mu mali venovať a to ideálne formou spoločnej hry. Vyberať hračky pre chlapcov by ste mali na základe jeho momentálnych schopností. Práve tak najlepšie pomôžu jeho rozvoju. Z praktického hľadiska by mali byť hračky ľahko čistiteľné a umývateľné. Pozerajte sa po nálepkách, ktoré znamenajú, že hračka je kvalitná a bezpečná.

hračky pre chlapcov

Drevené kocky patria medzi obľúbené a multifunkčné hračky pre chlapcov aj dievčatá

Hračky pre chlapcov od narodenia až po školáka

Počas prvých mesiacov plni hračka skôr dekoračnú funkciu, ale napriek tomu má čoraz väčší vplyv rozvoj zmyslov. Jedná sa o kolotoče, zvukové a závesné hračky, ktorých sa dieťa môže začať dotýkať. Rodičia zvyknú kupovať aj interaktívne deky a podložky. Do troch rokov sú to potom hračky na zdokonaľovanie úchopu, poznávanie tvarov a rozmerových vzťahov medzi predmetmi. Môže ísť o kocky, loptičky aj plyšové zvieratka. Hračky pre chlapcov sa v tomto veku týkajú najmä lega a aút, ktoré sú pre chlapcov už tradičné a typické. Vhodné pre logické myslenie je puzzle, kde si chlapec dáva dokopy obrazové súvislosti.

hračky pre chlapcov

Super-hrdinovia sú veľmi obľúbené hračky pre chlapcov

Predškolský vek

Chlapec je v predškolskom veku už mimoriadne zručný, neraz v dnešnej dobe vidíme deti v o veku 4-6 rokov používať tablety a moderné telefóny. Je to ale správna cesta pre vývoj dieťaťa? Vhodnejšie je zamerať sa na námetové a pohybové hry, a to najlepšie v rámci detského kolektívu. Fantázii vo výbere hračky sa medze nekladú. Určite vyskúšajte aj domino, pexeso, karty, stavebnice a mozaiky. Pohybová zručnosť dieťaťa je ideálna na objavovanie športových aktivít. K ním patrí napríklad jazda na kolobežke, na bicykli, na lyžiach či plávanie. Nechajte vášho chlapca nech si vyberie, čo ho baví. Iba tak bude spokojný a šťastný.