Aké sú novinky medzi parkovacími senzormi?

Bezpečné parkovanie a cúvanie dokáže potrápiť nejedného vodiča. Nemožno nad tým mávnuť rukou, pretože každé nerozvážne správanie sa nám vie vrátiť ako bumerang. Pri nezhliadnutých prekážkach ohrozujeme a zbytočne škodíme autám, takisto môžeme ohroziť chodcov či naraziť na malé, takmer neviditeľné, rýchlo sa pohybujúce predmety. Pre skvalitnenie parkovania odporúčame používať parkovacie senzory s rôznym doplnkovým príslušenstvom. 

parkovacie senzory
Parkovacie senzory k autorádiu/monitoru

Koľko vám ešte zostáva voľného priestoru za vozidlom? 

Ak by sme si na to sami vedeli s istotu odpovedať, tak by nám parkovacie senzory vo výbave vozidla ani nechýbali. Ale lepšie bude, keď si priznáme, že ani za volantom nie sme neomylní a veľakrát svojou pozornosť zbytočne plytváme. Každý ohľaduplný vodič by si mal vo vlastnom záujme zaobstarať senzory, ktoré okrem zvukového signálu poskytujú aj číselné ukazovatele.  

Čím viac prehľadných info získate o situácii za vozidlom, tým istejšie cúvanie môžete zahájiť. Jednoducho nič vám nebráni v tom, aby ste zaradili spiatočku a užívali si parkovacie senzory na princípe odrážaných ultrazvukových vĺn. Len tak dokážu spoľahlivo zachytiť a odhadnúť predpokladanú vzdialenosť od prekážky. Montáž nie je náročná, podľa priloženého manuálu to zvládne každý zručný domáci majster.    

 

parkovacie senzory
Parkovacie senzory Vertex XD 354 GOLD BASIC 18mm

Parkovacie senzory s kamerou – najlepšie, čo si môžete zabezpečiť pre bezpečné parkovanie! 

„Full servis“ pre vaše každodenné parkovanie môžu tvoriť parkovacie senzory s monitorom, kamerou a zvukovou signalizáciou. Jednoduchšie a koordinovanejšie parkovanie vám bude dopriate hneď po inštalácii do zadného nárazníka. Úlohou cúvacej kamery je, aby vám hneď po zaradení spiatočky zobrazila, čo sa aktuálne deje za vaším vozidlom.  

Pozor však na technické údaje zakúpeného monitora. Rozmazaný a málo detailný obraz vo vás len zvýši nepokoj a strach z cúvania. Dbajte na to, aby išlo o kvalitný TFT displej. Výhodou stále zostáva, že parkovacie senzory sú miniatúrne doplnky. Novšie modely disponujú priemerom od 14 – 18 mm. Tým, že nevyčnievajú nad obrys nárazníka a možno na ne aplikovať rovnomerné vrstvy laku, získavajú na atraktívnom dizajne. Čo viac si želať od nových parkovacích senzorov?