Zaujímate sa o to, ako investovať na burze?

Investovanie do nákupu akcií a obchodovanie na niektorej burze láka čoraz viac ľudí. Už aj preto, že obchodovať sa dá aj z pohodlia nášho domova cez počítač a s pomocou tzv. brokera. Spôsoby a investičné stratégie, ako úspešne investovať na burze, si vyžadujú určité schopnosti a zodpovedajúcu skúsenosť vo finančníctve. Nedokáže to každý, aj keď skúšajú to mnohí s menším či väčším úspechom. Burza je miesto, kde chce jeden investor niečo kúpiť a druhý tie svoje investičné nástroje predať. Stretáva sa tu v danom okamihu ponuka s dopytom. Ide o organizovaný finančný trh, kam jedni prídu s úmyslom predať a iní s úmyslom kúpiť. A nakoniec v procese, ako investovať na burze, rozhoduje typ a charakter burzy.

Investovanie na burze

Na burze sa stretáva ponuka s dopytom.

Na burzách sa obchoduje so všeličím

Burzy sa dajú rozlišovať podľa mnohých kritérií. Ak ich budeme deliť podľa investičného nástroja, potom sú to burzy akciové, derivátové, komoditné, opčné, dlhopisové a iné. Skrátka podľa toho, čo sa na nich obchoduje. Môžeme ich rozčleniť aj podľa významu, a to na burzy celosvetové, burzy okresné, regionálne alebo lokálne. Alebo sa na ne môžeme pozerať z hľadiska spôsobu, ako investovať na burze v procese obchodovania s investičnými nástrojmi. Môže to byť prezenčná burza, kde sa obchodníci stretávajú fyzicky, alebo stále populárnejšia elektronická burza. Deliť burzy je možné ale aj podľa likvidity, rýchlosti transakcií, veľkosti finančných presunov a mnohých ďalších kritérií.

Ako investovat na burze

Viete ako správne investovať?

Ako investovať na burze prostredníctvom brokera

Broker je prostredníkom medzi investorom a burzou, na ktorej sa realizujú obchody. Bez brokera žiadne investičné nástroje nie je možné nakupovať, ak nemáte zaplatené kreslo priamo na burze. Broker je firma, ktorá sprostredkováva burzové obchody, ktoré vy, ako obchodník, chcete urobiť. Za vykonané obchody si broker účtuje poplatky. Broker je váš partner a poradca ako investovať a obchodovať na burze. A takého partnera je potrebné si starostlivo zvoliť.