Ako si spraviť falošný krb do domácnosti (1)

krb

Krb z komody? Prečo nie?!

Či už chcete dodať vášmu domovu ten útulný pocit alebo jednoducho hľadáte kreatívne inovácie do vášho interiéru, vyrobiť si vlastný falošný krb je jednoduchšie, než by ste si možno mysleli. Prečítajte si tri jednoduché návody na výrobu falošného krbu.

Falošný krb si môžete vyrobiť tromi spôsobmi:

  • Zo starej komody
  • Z pilierov
  • Z kartónového papiera

Falošný krb zo starej komody

Nájdite starý bielizník/komodu

Komoda by mala byť veľkosti, akej by ste chceli mať váš krb. A mala by mať tvar taký, aby sa vám krb páčil. Farba nie je dôležitá, keďže starú komodu budete môcť premaľovať. Vyberte všetky zásuvky a všetky vnútorné súčiastky ako skrutky a šrauby či bežce pre zásuvky. Komoda alebo bielizník by teraz mala byť len jedna prázdna otvorená škatuľa.

Rozoberte všetky zásuvky

krb

Všetko musí do seba zapadať

Tri najkrajšie čelné steny zásuviek (najzachovalejšie) si dajte bokom. Odstráňte z nich však rukoväte. Ak je to nutné, vyplňte všetky nepotrebné otvory, kde boli predtým skrutky tmelom  na drevo a nechajte poriadne uschnúť.

Pripojte jednu z tých zachovalých čelných stien zásuvky vodorovne na hornú časť otvoreného priestoru na komode/vašom novom krbe. Inými slovami, toto čelo zásuvky upevnite na rovnaké miesto, kde predtým bola zásuvka, no bez akýchkoľvek medzier. Upevnite ho klincami tak, aby ich nebolo vidieť.

Dva krát meraj, raz rež

Odmerajte výšku zostávajúceho otvoru v prednej časti stolíka. Odmerajte dĺžku z vnútornej strany od čela zásuvky po spodnú časť otvoru (nie po podlahu). Na základe tejto dĺžky si odmerajte druhé dve čelá pôvodných zásuviek. Odpíľte na správnu veľkosť. Tieto použijete pozdĺž na prednú stranu komody/krbu. Upevnite ich klincami alebo lepidlom na drevo.

Maľovanie

krb

Falošný krb z komody

Ďalší krok je vymaľovanie vášho nového falošného krbu. Farbu na krb si môžete zvoliť podľa vlastného vkusu, no aby vyzeral najvierohodnejšie, použite šedú alebo bielu farbu. Z vonkajšej strany môžete použiť lesklú farbu. Z vnútornej strany môžete vymaľovať váš nový krb na čierno. Krb môžete podložiť ešte nejakým základom, ktorý vymaľujete rovnakou farbou ako krb.

Na záver

Nakoniec do krbu vložíte polená (pre autentickejší vzhľad môžete aj mierne obhorené drevo) a je to. Váš krb síce nikdy nebude horieť, ale bude vám slúžiť aspoň ako príjemná dekorácia poskytujúca útulný pocit a teplo domova.