Ako si spraviť falošný krb do domácnosti (3)

krb

Falošný krb z kartónu

Ak sa vám páčia články na tomto blogu a najmä tie – ako si niečo vyrobiť sami doma, tak určite ste si už prečítali moje predošlé články o tom, ako si môžete lacno vyrobiť falošné krby. Skutočné krby sú, okrem svojej funkčnosti (že poskytujú teplo), aj veľmi pekným a príjemným dekoračným doplnkom v domácnosti – väčšinou v obývačke. Tento dekoračný účel však môžu spĺňať aj falošné krby, ktoré si jednoducho a lacno môžete vyrobiť sami. V predošlých článkoch som písala o tom, ako si vyrobiť krb z opotrebovanej komody, alebo zo záhradných pilierov. V dnešnom článku opíšem asi ten najjednoduchší spôsob výroby falošného krbu a to z kartónového papiera.

Falošný krb z kartónového papiera

 1. krb

  Kartónové stĺpce

  Najskôr budete potrebovať dve časti kartónu veľkosti 1 m x 0,6 m. Poskladajte ich do štvorcového tvaru na dĺžku, t. z. každá strana by mala mať 15 cm. Obe by mali vyzerať rovnako – dva štvorcové stĺpce.

 2. Vymaľujte stĺpce. Výber farby záleží len na vás. Ak ste dostatočne kreatívni, tak môžete vymaľovať stĺpce na váš falošný krb tak, aby vyzeral, že je vyskladaný z tehiel, prípadne sivo-bielo ako mramor. Ale keďže kartón je prirodzene hnedý, moja rada je, že je lepšie zafarbiť ho na vzor tehiel. Skutočné tehly tiež nie sú rovnaké s dokonalými hranami, takže sa nemusíte obávať menších nedokonalostí pri maľovaní. Možno práve tým dodáte autentickejší vzhľad.
 3. Teraz budete potrebovať z kartónu vyrezať ešte dva kusy – jeden pre spodný základ krbu a druhý na vrch. Odmerajte a vyrežte ich rovnako.
 4. Tieto dva kusy môžete vymaľovať opäť podľa vlastného vkusu, no tak, aby ladili s tehlami a ostatným nábytkom v miestnosti.
 5. krb

  Všetko treba spolu pospájať

  Pripojte základ (vrch aj spodok) ku stĺpom vášho nového krbu a to pomocou lepidla. Dbajte na to, aby lepidlo nebolo v prednej časti krbu vidieť.

 6. Piaty a posledný kus kartónu bude pozostávať zo zadnej časti krbu. Tento zafarbíte na čierno. Ak chcete, aby to vyzeralo v krbe taj, že ste práve zahasili oheň, môžete špongiou na spodok zadnej steny naniesť tmavo oranžovú a červenú farbu (ako žeravé uhlie). Špongiou tiež môžete jemne naniesť nad oranžovú farbu sivú (ako dym z práve zahaseného ohňa).
 7. Na spodok krbu môžete poukladať obhorené drevo.
 8. Pre ešte realistickejší pocit, môžete za drevo naukladať elektrické sviečky (aby bolo vidieť len plamienky).