Ako skladovať záhradný nábytok?

Relax na záhrade nám najviac spríjemňuje záhradný nábytok. Jeho skladovanie však môže byť v mnohých prípadoch problematické. Nábytok na záhradu sa využíva najviac v súvislosti s letnými grilovačkami a gardenparty. Ľudia však obľubujú aj sedenie na terase začiatkom jesene. Toto ročné obdobie charakterizuje kľud a spomalenie životného tempa. Najlepší čas na to vychutnať si šálku kávy alebo čaju v tichu alebo pokojný rozhovor s priateľmi. Ale čo robiť, keď nastane zima a musíme sa postarať o náš záhradný nábytok? Tu pre vás máme zopár tipov.

záhradný nábytok

Leto sa skončilo a záhradný nábytok sa musí odobrať na odpočinok.

1. Dôkladné umytie

Predtým ako začnete záhradný nábytok ukladať na „zimný spánok“, presvedčte sa že je dôkladne očistený. Použite kusy starého oblečenia alebo staré uteráky na očistenie. Týmto však tento krok nekončí. Po očistení nábytku ho dôkladne prezrite a ak objavíte škrabance natrite ich farbou. Na malé škrabance vám postačí aj farebný sprej.

2. Oddeľte vankúše a poťahy

Poťahy na záhradný nábytok a vankúše musíte skladovať samostatne. Po dôkladnom vypratí ich nechajte uschnúť na slnku a až budú kompletne suché zabaľte ich do plastových vriec. Takto ich ochránite pred prachom a plesňou.

3. Zaobstarajte si zakrývacie plachty na záhradný nábytok

Ochranné plachty na záhradný nábytok sa v predávajú v rôznych strihoch a veľkostiach. Tieto plachty sú vyrobené z nepremokavých materiálov a dokážu udržať váš záhradný nábytok v dobrej kondícii celé roky.

záhradný nábytok

Zakrývacie plachty zoženiete v rôznych veľkostiach.

4. Usporiadajte si skladovanie

Drevený alebo kovový nábytok nie je až tak náchylný na počasie. Preto ho môžete skladovať v nevyhriatej garáži, pivnici alebo kôlni. Najlepším spôsobom ako skladovať poťahy a vankúše je oddelene pod posteľou alebo v perináku.

Ak už ste sa postarali o svoj nábytok podľa našich tipov, môžete si byť istí, že na ďalšej grilovacej sezóne bude ako nový. Teraz sa už môžete sústrediť na prípravu zimnej dovolenky alebo sa venovať vyberaniu vianočných darčekov, pretože na to nie je nikdy dosť času.