Ako správne vyčistiť a upratať skrine

Skrine Drevone

Šatníková skriňa REA HOUSTON – Drevona

Keď máte doma skrine, ktoré keď otvoríte, všetko na vás akoby vypadne, viete, že potrebujete upratať. V tomto článku ponúkam niekoľko jednoduchých krokov / tipov, ako si rýchlo upratať skrine a ostať organizovaný, usporiadaný.

Urobte si plán

Ak máte v zorganizovaní svojich vecí trošku chaos, tento článok vám môže pomôcť. Najskôr je potrebné vedieť, ktorú skriňu idete práve upratať. Je dobré, ak máte ešte pred usporiadaním skrine, poriadok v miestnosti, v ktorej sa skriňa nachádza, aby sa vám pri vyprázdňovaní skrine nepomiešali veci s vecami, ktoré do skrine nepatria. Veľmi dobré je zohnať si nejaké krabice, škatule alebo menšie úložné boxy. Tieto môžu byť napríklad krabice od topánok atď. Budete tiež potrebovať jeden popisovač.

Do krabíc môžete uložiť „drobné zbytočnosti“, ktoré ale nechcete alebo z nejakého dôvodu nemôžete vyhodiť. Roztrieďte si veci do skupiniek podľa účelovosti a potrebnosti. Keď upratujete skrine s oblečením, takáto krabica je skvelá na uloženie opaskov, kravát, manžetových gombíkov a podobne. Každú krabicu potom označíte popisovačom viditeľne, aby ste mali prehľad, čo sa v ktorej krabici nachádza hneď, keď to budete potrebovať. Pri triedení možno nájdete veci, ktoré ani nepotrebujete a tým sa vám uvoľní nejaké miesto a skrine tak ostanú usporiadané.

Vyprázdnite skrine

Skrine celé vyprázdnite a pretrite navlhčenou handričkou od prachu a drobných nečistôt. Potom skrine pretrite suchou čistiacou handričkou z mikrovlákna. Handričky a utierky z mikrovlákna majú niekoľko výhod. Sú predovšetkým vysoko účinné pri upratovaní bez akýchkoľvek ďalších čistiacich prostriedkov. Pohlcujú veľké množstvo vody, nečistoty a mastnoty. Sú mäkké a preto sú veľmi šetrné aj pri čistení háklivého a vzácneho nábytku. Sú ekologické a vhodné aj pre alergikov.

Postupne naukladajte veci naspäť do skrine, zatvorte ju. Usaďte sa a buďte hrdí na ťažkú prácu, ktorú ste odviedli. Vyložte si nohy na stôl, zapnite TV a oddychujte.

Skrine Drevona

Spálňová skriňa RIA – Drevona.sk