Ako vyberať botník na topánky? Urobte si poriadok v predsieni!

Botník na topánky

Botník na topánky s vyklápacím mechanizmom je IN

Topánky a zase len topánky… Sú všade, lodičky, poltopánky, baleríny, jesenné členkové čižmičky, tenisky či gumáky a ak to všetko ešte vynásobíme počtom rodinných členov v bežnej domácnosti, tak nám z toho vychádza celkom zaujímavé číslo. Takýto počet párov topánok si vyžaduje naozaj poriadne priestrannú predsieň alebo skôr priestranný a praktický botník na topánky, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti, ak chcete mať v predsieni aj vo svojej obuvi poriadok. Ako a podľa čoho si teda vybrať správnu skrinku na topánky?

Botník na topánky môže byť praktickým a zároveň štýlovým bytovým doplnkom

Botník na topánky, tak ako si ho pamätáme z detstva, je už našťastie minulosťou a svoje uplatnenie už nájde prevažne len na chatách a chalupách. Takéto kovové otvorené botníky, ktoré mali miesto dvierok len akýsi látkový záves, dnes nahradili veľmi moderné a štýlové kúsky, ktoré vašu predsieň pekne dotvoria. K najrozšírenejším patria skrinky alebo botníky s výklopnými dvierkami v niekoľkých radoch nad sebou, ktoré sú zároveň uspôsobené ako priehradka na topánky. Botník na topánky môže byť aj zabudovaný ako súčasť predsieňovej zostavy, kde pôsobí dojmom klasickej skrinky s dvierkami. Takéto skrinky či botníky na topánky sú dostupné v rôznych rozmeroch, drevodekoroch, ale aj v zrkadlovom prevedení predných dvierok.

Botník na topánky

Pripravte sa na dôkladné meranie

Botník na topánky a kritériá pre jeho výber

Najdôležitejším kritériom pri výbere skrinky na topánky či predsieňovej zostavy so zabudovaným botníkom je rozmer priestoru, ktorý máme k dispozícii a tiež počet členov domácnosti, ktorým bude botník na odkladanie obuvi slúžiť. Je potrebné prihliadať aj na veľkosť jednotlivých priehradiek, ktorá musí topánkam poskytovať dostatok samostatného priestoru, aby sa obuv nedostatkom miesta nedeformovala. Výhodou sú botníky na topánky, ktorých súčasťou je aj zásuvka, kde môžete uložiť  čistiace potreby na obuv a obuvák. Výber ideálneho botníka záleží aj na vašom vkuse, veľmi praktický je napr. botník na topánky, ktorý zároveň slúži aj ako pohodlné sedenie pri obúvaní.