Nezabudnite na alarm do auta

Auto je neoddeliteľnou súčasťou našich všedných dní a život bez neho si už len ťažko vieme predstaviť. Každodenné nákupy, cestovanie do práce, dovolenky a veľa ďalších vecí by pre nás bolo omnoho zložitejších, keby sme nevlastnili auto. Bez ohľadu na to, či je vaše auto najnovší ročník alebo už má nejaké tie kilometre odjazdené, potrebuje hlavne kvalitné zabezpečenie proti zlodejom a vykrádačom áut. Medzi najspoľahlivejšie zabezpečenie ešte stále patrí alarm do auta, ktorý nájdete v mnohých prevedeniach, od tých cenovo dostupnejších až po tie drahšie alarmy. Drahý či lacný – autoalarm by nemal chýbať v žiadnom aute, pretože v dnešnej dobe zlodejom stačí minúta a vykradnú vám komplet celé auto – a tomu sa chce predsa vyhnúť každý majiteľ vozidla.

alarmy do áut

Taýto pohľad na prázdne parkovisko sa vám možno naskytne ak si trúfate jazdiť a nemať alarm do auta.

Alarm do auta

Alarm do auta zabezpečuje ochranu vozidla pred krádežou, ale aj ochranu interiéru vozidla. Medzi tie najzákladnejšie funkcie alarmu patrí predovšetkým blokovanie chodu motora, čo úplne znemožní odcudzenie auta. Samozrejmosťou je hlučná siréna upozorňujúca na poplach, ako aj priestorový snímač, ktorý zachytí každý nepovolený pohyb vo vnútri vozidla a následne spustí spomínanú sirénu. K základnej výbave alarmu do auta patrí aj ochrana dverí kufra a kapoty. Najčastejšie ľudia kupujú jednocestné alebo dvojcestné autoalarmy. Takéto autoalarmy sú drahšie no vaše nové auto zabezpečia najlepšie. Preto sa na ochrane vozidla neoplatí šetriť.

Alarm do auta a montáž

Kúpou kvalitného a spoľahlivého autoalarmu to ale nekončí, nezabúdajte na odbornú montáž. Zle namontovaný alarm do auta nielen že neplní svoje funkcie, ale pri neodbornej montáži môže dôjsť k vážnemu poškodeniu auta, ktoré však nemusí byť hneď viditeľné. Namontovať autoalarm by mal jedine profesionálny montér z certifikovanej dielne, ktorý prešiel školením a presne vie, čo robí. Nikdy sa nesnažte na montáži ušetriť, nevypláca sa to. Keď ste už investovali nemalé peniaze do alarmu, dajte si záležať, aby bol namontovaný správne a tak mohol chrániť vás i vaše vozidlo pred zlodejmi.

alam do auta

Alarm do auta nechajte radšej namontovať profesionálnu firmu.