Alpha Industries – armádne oblečenie a jeho história

Firma Alpha Industries je na trhu už vyše 55 rokov. Jej začiatky sa však začali písať už v júni roku 1957, kedy dvaja priateľa založili spoločnosť pod názvom Dobbs Industries. Jej primárnym účelom bolo vyrábať produkty pre vládne zákazky. Medzi prvými boli vyrobené napr. letecké bundy MA-1, kožušinové kabáty N-2B a armádne nepremokavé plášte. Tie si už o rok na to objednala americká armáda vo veľkej zákazke, ktorá bola kľúčová pre rozmach celej firmy.

alpha industries

Značka Alpha Industries

Z Dobbs Industries sa stalo Alpha Industries

Rok 1959 však priniesol niečo, čo podnik Dobbs Industries nečakal. Jeden z jeho dvoch majiteľov sa dostal do konfliktu s vládou a jeho firma bola tvrdo sankciovaná. To spôsobilo, že sa jeho spoločník rozhodol v októbri 1959 založiť vlastnú firmu, tentokrát už pod názvom, aký poznáme aj dnes – Alpha Industries. Už o mesiac na to získala spoločnosť svoju prvú väčšiu zákazku od Ministerstva obrany USA. Produkty, ktoré dodávali pre toto ministerstvo boli košele pre námorníctvo a známe kožušinové bundy N-3B.

Komerčný predaj armádneho oblečenia

Hoci v nasledujúcich rokoch zákazky od Ministerstva obrany prichádzali takmer nepretržite, Alpha Industries si potrebovala zaručiť príjmy aj v obdobiach medzi jednotlivými zákazkami a tak v roku 1970 začala pomaly spúšťať aj komerčný predaj. Výhodou, ktorú spoločnosť získala hneď na začiatku bolo to, že mohla predávať prebytočné kusy originálneho oblečenia vyrobeného pre armádu. Všetky ostatné firmy predávali iba napodobneniny.

Logo značky AI

V ponuke Alpha Industries nájdete do dnes originály takmer všetkých produktov, ktoré vyrábali pre armádu, v niektorých prípadoch sú doplnené aj o iné farebné prevedenia, aby lepšie vyhoveli požiadavkám komerčného predaja. Zárukou toho, že vlastníte pravý kus armádneho oblečenia od firmy AI sú tri rovnobežné prúžky umiestnené k obchodnej značke.

alpha industries

Bunda X-Force od Alpha Industries

Zaujímavosťou je, že prvé oficiálne logo Alpha Industries vzniklo až po 30 rokoch pôsobenia na trhu (1988). Po prvý krát sa objavilo na katalógu propagujúcom produkty tejto firmy.  O 4 roky prešlo zmenou a vzniklo logo, ktorým sa táto značka prezentuje až do dnes.