Autoalarm s jednoduchou, ale bezpečnou manipuláciou

Rozhodli ste sa pre ďalšiu špičkovú výbavu svojho vozidla? Chcete ju doplniť o autoalarm so základnými, ale aj menšími doplnkovými funkciami? Pomocou tohto zariadenia sa vaše možnosti rozšíria nielen o bezkľúčový vstup, ale aj o štartovanie motora a bezpečné centrálne zamykanie dverí.

Vysielajú signály aj o neoprávnenom vstupe, respektíve naštartovaní vozidla. Tieto a podobné nepríjemné udalosti sú dnes, žiaľ, na bežnom poriadku. Len tak ukradnúť auto z dvora alebo z parkoviska nie je pre „špičkových“ zlodejov žiadnou prekážkou. Tú im pripravíte len modernou zabezpečovacou technológiou. Na princípe monitorovania stavu vozidla funguje štandardný autoalarm pomocou snímačov. V prípade, že dôjde k otvoreniu dverí, kapoty, zapnutia zapaľovania alebo k rôznym otrasom s vozidlom, automaticky sa znemožní štartovanie auta.

Autoalarm pre vozidlá 12V s CAN-Bus zbernicou.

Základne typy autoalarmov

Ďalšie prídavné funkcie súvisia s tým, v akej cenovej kategórii a ktorá konkrétna značka stojí za návrhom vášho zariadenia. Základné rozdelenie prihliada na to, či je autoalarm jednocestný alebo dvojcestný.

Univerzálny ultrazvukový snímač s LED diódou .

Pri jednocestných sa nespoliehajte na spätné informácie, máte obmedzené možnosti len na vysielanie signálov od diaľkového ovládania k autoalarmu. Dvojcestné sú špeciálne navrhnuté na rýchle sprostredkovanie poplachovej informácie k užívateľovi. Diaľkové ovládanie je vybavené nielen zvukovou signalizáciou, ale aj displejom. Pri akomkoľvek neoprávnenom manipulovaní s vaším vozidlom dostávate rýchle hlásenie. Viete, aký konkrétny rušivý vplyv spôsobil poplach.

Dvojcestný autoalarm s pagerom a diaľkovým štartom.

Novinkou, ktorá bežný autoalarm povýšila na technologickú špičku, je práve GSM sieť. Ako už z názvu vyplýva, poplašné správy dostávate priamo na mobilný telefón. Odcudzené auto je tak možné veľmi rýchlo vypátrať, dokonca úplne zablokovať jeho používanie. Pri drahších modeloch vám autoalarm zabezpečí ovládanie elektrických okien a dverí.

Siréna TYTAN magnetodynamická 12V.

Radšej kvalitný autoalarm v hrsti ako odcudzené vozidlo

Pozor, k bežnej doplnkovej výbave pre váš nový autoalarm ďalej zaraďujeme napríklad elektronickú zálohovú sirénu, sadu krytov a planžetu pre diaľkový ovládač. Užívateľom radíme, aby sa ani ako začiatočníci nedali zlákať na najlacnejšie modely. Takýto autoalarm nakupujú s vidinou postupného dokupovania modulov a rozšírenia funkčných vlastností. Nie je to však možné pre akýkoľvek model, a preto majte oči na stopkách. Nielen za volantom, ale aj pri doplnkoch k bezpečnej výbave