Automatická  brána je moderným riešením 

    Vstupná brána do akéhokoľvek priestoru je účinnou priečkou oddeľujúcou náš majetok od vonkajšieho sveta. Zároveň je dôležité, aby jej otváranie a zatváranie vyžadovalo čo najmenej námahy. Použitie automatického mechanizmu pre vstupnú bránu určite uľahčí jej každodenné používanie. Oplatí sa preto poznať základné výhody tohto riešenia, pokiaľ aktuálne uvažujete o  jej kúpe a  inštalácii.  

automatická brána a ovládač
Automatické brány signifikantne zjednodušujú vstup na pozemok alebo cestu.

Automatická brána – základné výhody 

     Automatická brána zaberá menej miesta ako tradičné modely a navyše sa používa oveľa pohodlnejšie. Na trhu je veľa inovatívnych a starostlivo navrhnutých produktov, vďaka ktorým si zákazník môže jednoducho prispôsobiť dĺžku a hmotnosť krídla posuvnej brány podľa typu jeho oplotenia pozemku. Moderné mechanizmy používané v automatických bránach sú ovládané malým diaľkovým ovládačom. Mnohé modely sú vybavené pohybovým senzorom, vďaka ktorému sa brána zastaví, keď narazí na prekážku. 

automatická brána dlhá  drevenná
Pohodlné používanie a bezpečnosť robia z automatickej brány vyhľadávaný produkt.

Bezpečnosť a  plynulosť otvárania 

     Plynulý chod brány vybavenej automatickým systémom je daný využitím špičkových prvkov. Elektrický pohon a prítomnosť senzorov zaisťuje plynulý chod, ktorý je možné ovládať na diaľku. Možnosť otvárania a zatvárania brány pomocou diaľkového ovládača zvyšuje predovšetkým úroveň bezpečnosti. 

    Jednoducho nemusíte vystupovať z auta. Vyhnete sa tak situáciám, ktoré ohrozujú vašu osobu alebo domov. Taktiež obmedzujete vystavovanie sa nežiaducim stretnutiam s  inými neznámymi ľuďmi. 

Diaľkové ovládanie brány

      V súčasnej dobe sú automatické brány široko používané v modernej výstavbe. Kvalitný pohon brány zabezpečuje komfort pre obyvateľov a je ľahko použiteľný na dennej báze. Skrátenie času vstupu a výstupu z nehnuteľnosti umožňuje zlepšenie komunikácie na veľkých sídliskách. Automatizáciu brány je možné napojiť aj na firemný monitorovací systém.    

     Obsluha parkoviska tak bude môcť kontrolovať, kto a za akým účelom chce vstúpiť do areálu firmy. Moderné automatické brány sa otvárajú veľmi rýchlo a zriedka sa pokazia. Preto ich môžete pohodlne používať aj niekoľkokrát denne bez toho, aby ste museli vystupovať z auta. Diaľkové ovládanie brány ovplyvňuje aj našu bezpečnosť ako účastníkov cestnej premávky. Vďaka automatickej prevádzke brány môžeme ľahko vstúpiť na cestu alebo vstúpiť na pozemok, pokiaľ ale automatickú bránu aktivujeme v správnom čase.