Obávate sa tichej a monotónnej jazdy? Tieto problémy okamžite vyrieši multifunkčné autorádio!

Bežní spotrebitelia každou sezónou len vyčkávajú na bombastické zľavy a výpredaj toho najrozličnejšieho sortimentu. Tak tomu býva aj pri výbere doplnkového príslušenstva do auta. Ak vás už omrzelo vaše zastarané autorádio, ktoré musíte neustále nalaďovať a opravovať, tak vedzte, že dnes máte svoj šťastný deň! Prinášame vás stručný návod, ako si vybrať multifunkčné autorádio a pritom zbytočne nepreplácať!

autorádio
Autorádio proti monotónnej jazde.

Krok za krokom alebo tlačidlo po tlačidle?

V autorizovanej predajni vám v prvom kroku poradia, ktoré z produktov sú najlepšie pre váš model auta a v ďalšom sa môžete zamerať na prídavné vlastnosti a nadštandardné funkcie. Zákazníkom neodporúčame kategorizovať tieto produkty automobilovej výbavy na drahšie a lacnejšie, ale skôr na jednoduché a pre náročných.

Je jasné, že časom aj to aktuálne najdrahšie autorádio klesne na svojej hodnote a vy si ho budete môcť dovoliť za ľudovú cenu. Preto svoju konverzáciu pri kúpe autorádia radšej upriamte na nasledujúce vlastnosti a riešenia.

Ako užívateľovi vám musí byť hneď jasné, načo všetko chcete nové autorádio využívať. Len na počúvanie hudby, alebo aj na sledovanie videí, uskutočňovanie online rozhovorov a písanie správ?

Multifunkčné autorádio do každého auta.

Ide vám len o jedno? Samozrejme, o jedno multifunkčné vybavenie v novom autorádiu!  

Ak chcete „všetko v jednom“, zamerajte sa na možnosti a kvalitu optickej mechaniky tak, aby podporovala prehrávanie moderných CD a DVD súborov. Zaujímajte sa aj o konektivitu, ktorá veľa predznamenáva o komunikačných možnostiach vášho autorádia. Milovníci čistej a zreteľnej hudby neodídu bez autorádia, ktoré neponúka 2 x výstupy RCA z predzosilňovača a RCA video výstup. Na prednej strane skontrolujte, či vám autorádio umožní pripojenie Aux In a USB zariadenia.

Za volantom musíme riešiť rôzne náročné situácie, a preto je výhodné, ak si aj z pomerne malej obrazovky dokážeme vyčítať všetko nevyhnutné. Aj keď sú nové modely LCD autorádií vybavené len jednoriadkovým textom, zobrazovaný počet znakov (od 10 do 18) vás dostatočne  informuje aj o tom, čo nasleduje po vašej obľúbenej skladbe. Automatické, ale aj manuálne ladenie ponúka aj nové autorádio, pričom vám konkrétnu rádiovú stanicu dokáže preladiť na inej frekvencii. Teda bez toho, aby ste sa s tým museli namáhať vy sami.

Nie je žiadnym rozmarom mať nadštandardné bezpečnostné vybavenie aj pre svoje autorádio. Zväčša to býva ochranný kryt na čelný panel. Je jednou z možností, ako predĺžiť životnosť svojho autorádia a tým si ho užívať na ďalších stovkách kilometrov vo svojom vozidle.