Aké funkcie robia autorádio priam dokonalým?

Spomínate si ešte na svoje prvé autorádio? Už ho ani nemožno porovnávať s tým, čo vám po tieto dni spríjemňuje cestu, však? Autorádio získalo „postavenie“ spoľahlivého spoločníka počas vašej jazdy, môžete sa naň obrátiť kedykoľvek. Či sa už potrebujete dozvedieť dopravné aktuality, zistiť, ako čo najbezpečnejšie zaparkovať alebo zatelefonovať si bez hrozby pokuty. Jednoducho, dnes si v aute prijímate a ukončujete hovory bez nutnosti použiť telefón, resp. držať ho v rukách počas premávky. Aby ste tomu aj skutočne uverili, stačí sa zamerať na autorádio s funkciou handsfree, ktorú zastrešuje technológia bluetooth.

Myslíte si, že až takto to netreba preháňať, veď sme už aj tak „presýtení“ technológiami? Možno, ale dokým sú využívané zodpovedne a s rozumom, nič sa predsa nedeje. Navyše, nové autorádio disponuje úplnou podporou funkcií auta. To znamená, že na „jednom mieste“ si viete zistiť stav a aktivitu klimatizácie, výhodou je aj synchronizované podsvietenie so svetlami, možnosť pripojiť kameru či ovládať funkcie na volante. Aké výhody takéto inteligentné autorádio prináša vodičovi? Venuje sa čo najviac riadeniu vozidla a aj pri nastavovaní náročnejších funkcií si zväčša postačí s „jedným“ tlačidlom.

autorádio
ANDROID 10 VW GOLF 7 autorádio

Je pre vás autorádio stále TOP možnosťou, ako si spríjemniť cestu hudbou?

To by bolo faux-pas, keby ste si vybrali rádio s nedostatočným hudobným výkonom! Takisto už by ste sa nemali uspokojiť len s nalaďovaním rozhlasových staníc na FM a AM frekvenciách. Využite ponuku, kde je stále dostupné multimediálne rádio na počúvanie vlastnej obľúbenej hudby, na prehrávanie videí, filmov alebo si prestávky spríjemnite prezeraním fotiek. Takéto rádio už prehráva všetky najnovšie formáty a teda o zábavu a informácie nebudete ukrátení ani na cestách!

autorádio
ANDROID 10 Mercedes Smart autorádio

Kam vás privádza vaše autorádio?  

Aj v tomto smere si budete s novým autorádiom rozumieť. Možno predpokladať, že si vyberiete práve taký model, ktorému nechýba integrovaný GPS modul. Hravo zvládnete stiahnuť si offline mapy cez obchod google play. Bavte sa, no predtým sa so svojím autorádiom nalaďte na tú správnu, „spoločnú“ vlnu.