Azúrovými vodami obmývané Bahamy

Krásne súostrovia Bahamy sa nachádzajú v azúrových vodách Atlantického oceánu. Súostrovie celkom tvorí 30 veľkých, stovky menších ostrovov a koralových ostrovčekov. Bahamy sú veľmi často vyhľadávaným miestom najmä pre svoju úchvatnú polohu v krištáľovo čistých vodách Atlatiku. Poloha súostrovia Bahamy je ideálnym miestom pre úchvatnú exotickú dovolenku.

Bahamy

Plávajúce prasiatka.

Moreplavec Kolumbus

Bahamy objavil Krištof Kolumbus v roku 1492. Pristál na jednom z ostrovčekov Samana Cay alebo San Salvador.  Španieli si následne podrobili indiánske obyvateľstvo a v 15. a 16. storočí väčšinu z nich odvliekli do otroctva, najmä do zlatých baní na Kube a Haiti. Od roku 1623 začali Bahamy postupne kolonizovať Briti a v roku 1717 sa Bahamy stali britskou kolóniou. V roku 1964 bola udelená Bahamám samospráva a necelých desať rokov neskôr bola vyhlásená úplná nezávislosť Bahamského súostrovia.

Bahamy

Dokonalá dovolenka.

Dovolenka na Bahamách

Bahamské ostrovy ležia v Atlantickom oceáne juhovýchodne od Floridy a severovýchodne od Kuby. Súostrovie tvorí zo tridsať väčších a stovky menších ostrovov nazývaných tiež miestne cays. Od nich asi pramení pôvodný názov Bahamského súostrovia – Lucayské súostrovie. Pre vyznávačov podmorského rekreačného potápania a fotenia sú tu nádherné početné koralové ostrovy.  Takmer všetky ostrovy majú dlhé pláže a exotické záhrady, ktoré lákajú k romantickým prechádzkam. Vďaka nízkej nadmorskej výške tu prakticky nenájdeme strmé pobrežie, prevažujú rozľahlé pieščité pláže. Vďaka severovýchodnom pasátom a blízkosti Golfského prúdu je tu podnebie ešte tropické. Priemerné teploty v auguste dosahujú 28 ° C a vo februári potom 21 ° C. Vďaka svojej polohe sú Bahamy ideálnym miestom pre všetkých milovníkov rekreačného potápania.

Bahamy sú rajom aj pre podnikateľov

Jediné prírodné bohatstvo Bahám predstavujú pláže, ktoré sa teraz každoročne stávajú miestom radovánok  miliónov hlavne amerických dovolenkárov. Cestovný ruch zaisťuje prácu viac než dvom tretinám zárobkovo činného obyvateľstva. Krajina je tiež sídlom mnohých offshore bánk a peňažných ústavov, ktoré využívajú tunajší výhodný daňový systém. Aj pre nich je to raj na zemi.