Barové stoličky treba vyberať s dôvtipom

barova stolicka drevona.skBarové stoličky sú obľúbeným a praktickým kusom nábytku. Využívajú sa nie len v baroch a herniach ale aj v domácnosti, hlavne v kuchyni. Nezáležiac na mieste, barové stoličky vytvárajú pohodovú atmosféru. Samozrejme kde je pohoda, tam panuje dobrá nálada a ľudia sú zhovorčivejší. Veľmi sa hodia napríklad na oslavy, coctaily, kedy dobre padne na chvíľu sa posadiť a dať nohám menší oddych.

Trh už dnes ponúka nespočetné množstvo dizajnov. Ak si však chceme nejaké barové stoličky zaobstarať, nemôžeme hľadieť iba na to či sa nám páčia, ale hlavne na to, či sa budú hodiť do prostredia, v ktorom by mali byť využívané. Darmo si kúpime barovú stoličku, ktorá sa nám páči, keď sa nehodí k zvyšku nábytku a dekorácii alebo ak napasuje k baru či barovému pultu.

Myslite na priestor

Výber vhodnej barovej stoličky sa môže zdať jednoduchý, no predsa len treba myslieť na niekoľko vecí. Najdôležitejším aspektom  pri kúpe je výška stoličky. Rozdiel medzi spodnou časťou baru alebo pultu a sedacou časťou stoličky by mal byť asi 25 – 30 cm. Pretože ak by barová stolička bola príliš vysoká, vaše nohy by sa nevtesnali pod  bar, a keby bola veľmi nízka, nedočiahli by ste sa lakťami oprieť o bar. Ak neviete koľko barových stoličiek kúpiť, treba myslieť na to, že každý potrebuje nejaký priestor. Preto vzdialenosť dvoch stoličiek by mala byť asi 66 cm od stredu stoličky.

Materiál je tiež dôležitý

barova stolicka drevona.skKlasické barové stoličky bývajú vyrobené z dreva, no dnes sú už v ponuke aj stoličky s moderným prevedením.  Tými sú napríklad barové stoličky s kovovou konštrukciou. Moderný look prostrediu dodajú stoličky kovovej konštrukcie so sedadlom z umelej hmoty, rôznych tvarov. Pri kúpe by ste mali myslieť samozrejme aj na komfort a preto treba zvážiť či pre vás budú vhodnejšie stoličky s čalúnením alebo bez. Ak sa rozhodnete pre tie s čalúnením, na výber sú stoličky potiahnuté kožou alebo látkou. Ale tu treba myslieť na to, že nemusia mať až takú trvanlivosť.

Barové stoličky a funkčnosť

Barové stoličky majú aj svoju funčnosť. Máme stoličky s regulovateľnou výškou, otáčavé, bez opierky, s opierkou na chrbát alebo aj lakte a praktické sú aj tie s možnosťou vyloženia nôh. Možností je naozaj nekonečno preto sa neunáhlite a výber stoličiek si dobre premyslite.