Batéria do kuchyne vie vytvoriť tú správnu atmosféru

Možno vám to predtým, ako ste sa pustili do rekonštrukcie či od základu nového riešenia kuchyne ani nenapadlo. Batéria do kuchyne je z počiatku možno len malým detailom, ktorý treba vyriešiť pre funkčnosť domácnosti, no až pri ich parametroch a dizajnových prevedeniach zisťujete, že nie je batéria, ako batéria. Ale ktorá je tá vaša? Myslíte v prvom rade na dizajn, alebo funkčnosť? Mienite vo svojej kuchyni vytvárať majstrovské diela na tanieri, alebo nie ste príliš veľkým vyznávačom zvŕtania sa v kuchyni? Rozhodli ste sa dať si umývadlo pod okno, a teraz neviete, ako vyriešiť jeho otváranie? Toto všetko sú zásadné otázky, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere batérie do kuchyne. 

Dôležitý je nielen dizajn, ale aj spoľahlivosť a funkčnosť batérie.

Dizajn je prvoradý

V dnešnej dobe, kedy sa nevyrábajú len dva druhy kuchynských batérií, sa vám otvorí nekonečné množstvo možností pre výber. Je to len na vás, no ak sa neviete rozhodnúť, malým typom, ktorý vás vie usmerniť môže byť drez, ku ktorému chcete batériu doladiť. Dnes už viete kúpiť batérie granitové, metalické a keramické. Granitové majú poväčšine matný povrch, ktorý skvele kadí k drezom vyrobeným z rovnakého materiálu. Nebojte sa však experimentovať a priradiť granitovú batériu aj k iným typom kuchynských umývadiel. Metalické batérie do kuchyne sú synonymom luxusu a vkusu, keramické skôr predstavujú tradičný, či dokonca vintage dizajn. Nie je to však len o dizajne, dôležitá je aj spoľahlivosť a funkčnosť batérie. 

Batéria so sprškou.

Batéria do kuchyne, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Kuchynské batérie môžu mať rôznorodé funkcie v závislosti od toho, čo od nich požadujete. Ak ste záhradkár/ka, a vo vašej domácnosti sa často umýva zelenina, rozhodne siahnite po batérií so zabudovanou sprchou. Rozdelenie vodného prúdu do disperzného toku vám umožňuje poriadne poumývať potrebné potraviny. Ďalšou funkčnou vlastnosťou, ktorá vás môže očariť, je možnosť inštalácie kuchynskej batérie priamo pod okno. Vďaka dômyselnému systému je možná manipulácia s kuchynskou batériou, na ktorú sme zvyknutí, ako na statický prvok. Dnes už však tomu tak nie je, a vy si môžete plniť sny o dokonalej kuchyni, hoc aj s umývadlom pod oknom.