Batoh alebo aktovka ako školská taška?

Prázdniny sú v plnom prúde. Naše deti a nakoniec aj my rodičia si môžeme na dva mesiace oddýchnuť od každodenných školských starostí. Možno, že vaše školopovinné dieťa si potrebuje vymeniť svoju školskú tašku za novú. Alebo máte doma tešiaceho sa budúceho prváčika, školská taška by mu isto nemala chýbať. K výberu a kúpe jeho prvej školskej tašky treba pristupovať skutočne trpezlivo a rozumne. So znalosťou a akceptovaním určitých krokov pri výbere tej správnej pre naše dieťa.

školská taška

Školská taška ku školákovi skrátka patrí.

Konštrukcia, materiál, bezpečnostné prvky

Ako sa teda vlastne rozhodovať pri kúpe novej školskej tašky? Je pre naše dieťa vhodnejší školský batoh alebo aktovka? Akú hmotnosť by mala taška maximálne mať? Dôležité sú samozrejme aj hlavné konštrukčné a bezpečnostné prvky. A aký tvar a celkový charakter školskej tašky je ten pravý? Samozrejme že ten, ktorý sa bude páčiť vášmu dieťaťu. Školskú tašku je určite vhodné vyberať spoločne s našim potomkom. Skúsiť trpezlivým rozhovorom a vysvetľovaním zvoliť nejaký primeraný kompromis. Malému školáčikovi sa budú pravdepodobne najviac páčiť tašky s rozprávkovými či seriálovými postavičkami. My rodičia zase často vyberáme školskú tašku až príliš neutrálneho dizajnu.

školská taška

Školská taška by mala dieťaťu sedieť.

Lepší je batoh alebo aktovka?

Rozdiel medzi školskou aktovkou a batohom je pre malého prváčika dosť podstatný. Školská aktovka má jedno pevné škrupinové vrecko. Je pomerne stabilná, stojí bez opory a dobre sa v nej hľadajú potrebné školské pomôcky. Postranné vrecká sú menšie a slúžia obvykle na uloženie desiaty a nejakého nápoja. Školský batoh máva vreciek viac a zapínajú sa často na zips. Vodeodolnosť býva zvyčajne len u pogumovaného dna, inak je potrebné pre prípad dažďa zaobstarať nášmu školákovi pláštenku. Viac oddelených vreciek na batohu znamená horšiu orientáciu, ale zase viac priestoru pre uloženie vecí. Batoh sa dá nosievať aj na voľnočasové aktivity. Rozhodnutie, či bude lepšia aktovka alebo batoh, závisí z veľkej časti od schopnosti vášho dieťaťa. Ako veľmi je už schopné si zorganizovať a následne nájsť rôzne veci vo svojej novej školskej taške.

.