Bavlnené obliečky vám spíjemnia leto

Bavlnené obliečky alebo bavlnené perkálové obliečky sú tou správnou voľbou, pokiaľ ide o letnú posteľnú bielizeň. Obe možnosti zaistia, že vaša rodina bude v pohodlí a spánok pre nich bude zážitkom. Aj keď je perkál obzvlášť vhodný na teplé mesiace, jeho vlastnosti sú predurčené aj na celoročné použitie. Najlepšou voľbou pre mäkkú a pevnú posteľnú bielizeň je vaše obľúbené prírodné vlákno – bavlna. Ak chcete maximalizovať výhody bavlnených obliečok či obliečok na vankúše, vyberte si najkvalitnejšiu bavlnu, ktorú nájdete. Egyptská bavlna ponúka podobné výkonnostné výhody ako polyester, ale je z prírodného priedušného vlákna. Je dôležité vyberať si bavlnené obliečky ktoré sú chladné a pohodlné, pretože pod nimi budete spať počas najteplejších mesiacov roka.

bavlnené obliečky
Bavlnené obliečky MATĚJOVSKÝ

Prírodné bavlené obliečky sa nahradiť nedajú

Zatiaľ čo egyptské bavlnené obliečky sú mimoriadne jemné a luxusné, nájsť autentické látky môže byť výzvou. Technológia tkanín prešla v posledných rokoch dlhou cestou a značný pokrok možno sledovať vo vynáleze polyesterových vlákien. Umývateľný, odolný voči krčeniu a cenovo výhodný polyester je syntetická tkanina, ktorú si rýchlo osvojili výrobcovia aj spotrebitelia. Polyester však nemusí byť nevyhnutne tou správnou látkou pre každú situáciu. Zatiaľ čo jeho technické vlastnosti ho predurčujú na použitie vo vrchnom oblečení, cvičebných pomôckach a iných odevoch na cvičenie, rovnaké kvality kladú polyester do značnej nevýhody, pokiaľ ide o posteľnú bielizeň.

bavlnené obliečky
Bavlnené obliečky Melina Gold Matějovský

Bavlna má jedinečné vlastnosti

Bavlnené posteľné obliečky sú skvelé na leto, pretože sú vysoko priedušné. Bavlna je prírodná tkanina, ktorá absorbuje teplo z vášho tela, ďalej vetrá a umožňuje vám zostať chladným a suchým. Vyrobné materiály ako je polyester udržujú vaše telesné teplo bez toho, aby ho ventilovali, čo sťažuje chladenie v noci. Perkál označuje spôsob tkania, konkrétne má jedinečný vzor mriežky. Tento vzor mriežky robí látku neuveriteľne priedušnou, chladnou a sviežou. Bavlnené perkálové obliečky majú pekný matný povrch, ktorý zostane chladnejší a sú pohodlnejšie ako obliečky, ktoré majú trochu lesku, napríklad saténové. Bavlnený perkál je tkaný tak pevne, že je odolný proti žmolkovaniu a vydrží aj po mnohých praniach.