Benátsky štuk cena je výhodná

Jedná sa o materiál, ktorého receptúra využíva staré metódy úpravy a spracovania haseného vápna. Táto technika dosiahla rozkvet v Benátkach v 17. storočí, kedy staré rodinné receptúry odovzdávané z otca na syna dosiahli bod dokonalosti. Benátski majstri dekoratéri miešali dobre vyzreté hasené vápno s jemným mramorovým práškom, olejmi a voskom a podľa potreby pridávali rôzne prírodné pigmenty. Tak získavali materiál, s ktorým dosahovali nové, dosiaľ neznáme dekoratívne efekty. Benátsky štuk cena vás tiež milo prekvapí, keďže porovnanie kvalita – cena je na veľmi dobrej úrovni.

benátsky štuk cena
Krásny krb v štýle Benátsky štuk a cena ktorá vás poteší

Prečo zvoliť Benátsky štuk

Benátsky štuk je veľmi vyhľadávaným materiálom pre svoju ľahkú spracovateľnosť, prirodzené tieňovanie, vysoký lesk, priedušnosť, umývateľnosť a predovšetkým ekologickosť. V dnešnej dobe je dobré dávať si pozor na materiály použité v interiéri. Bohužiaľ väčšina moderných materiálov obsahuje chemikálie, ktoré sa uvoľňujú do vzduchu aj niekoľko rokov. Keďže sú dnes budovy veľmi dobre izolované a okná dokonale tesnia, tak sú koncentrácie škodlivín v interiéri často veľmi vysoké. Podľa meraní sa bohužiaľ veľmi často stáva, že škodliviny presahujú v interiéri dokonca koncentrácie namerané na rušnej mestskej križovatke. Benátsky štuk je však „zdravý“ materiál a vzhľadom k tomu, že sa jedná o vápno, tak plesne a baktérie ničí. Jeho priebežný proces karbonizácie tiež zaisťuje vynikajúcu odolnosť proti vlhkosti.

benátsky štuk cena
Benátsky štuk je vďaka svojej odolnosti vhodný aj do kúpelní

Výhody Benátskeho štuku

-je veľmi praktický, hladký povrch sa dobre udržiava a málo špiní

-nadčasový vzhľad

-vysoká dekoratívnosť

-viac ako 200 farebných odtieňov

-možnosť dofarbovať podľa potreby na mieste

-výborná priedušnosť

vodeodolnosť (po úprave voskom)

-vysoká odolnosť voči plesniam a baktériám (vďaka dezinfekčnej schopnosti vápna)

-benátsky štuk cena

multifunkčné použitie na akúkoľvek stenu: za kuchynskú linku, na krb, do kúpeľne, do wellness a na steny v priestoroch vnútorných bazénov

-v porovnaní s  keramickým obkladom vám umožní kopírovať akýkoľvek tvar a rozmer podkladu

-materiál je vo forme pasty pripravený na použitie s dlhou trvanlivosťou