Benátsky štuk – omietka s nádychom luxusu

V dnešnej dobe sa čoraz viac stavia a tým pádom sa venuje čoraz viac pozornosti aj povrchovým úpravám interiérov. Výber vášho interiéru bude predstavovať váš životný štýl, reprezentáciu vášho vkusu a v neposlednom rade to bude prostredie, kde trávime väčšinu svojho života. Tieto požiadavky na dizajn, pohodlie, údržbu či farbu sú čoraz náročnejšie. Taktiež kritériá pre jednotlivé materiály sú prísnejšie. Ľudia očakávajú inšpiráciu a luxus, efektivitu a variabilitu farieb, jas, modernosť a skvelé podmienky nielen v súkromných priestoroch, ale aj v pracovnom prostredí. Benátsky štuk je povrchová úprava ktorá spĺňa všetky tieto náročné kritéria a výsledný efekt v drvivej väčšine sprevádza nadšenie a spokojnosť.

benátsky štuk

Benátsky štuk je vhodný aj do vlhkých priestorov

Benátsky štuk je štukovaná technika, ktorá dokáže dokonale napodobniť mramor na stene. Rozdiel medzi prírodným mramorom a benátskym štukom je v tom, že pri štuku nenájdete žiadne medzery. Môžete ho nanášať na akýkoľvek materiál – omietku, betón, sadrokartón, drevo, kov alebo PVC. Stačí len, aby ste si precízne pripravili podklad na ktorý budete nanášať. Benátsky štuk nielenže pekne vyzerajá, ale je aj praktický. Na hladkom povrchu nezachytáva prach, ľahko sa čistí a môžete ho aplikovať aj do mokrých priestorov, ako sú bazény, kúpeľne, kuchyne a sauny. V týchto miestnostiach môže plne nahradiť keramické dlaždice, stačí ak omietku ošetríte vrstvou špeciálneho vaxu nepremokavého charakteru.

benátsky štuk
Benátsky štuk od San Marco

Rozšírte si opticky priestor

Benátsky štuk vám vytvorí vysoký lesk a zrkadlovú reflexivitu. To vzbudzuje luxusný dojem a optické rozšírenie priestoru, presne ako zrkadlo. Použitie jasného a ​​vysoko lesklého benátskeho štuku môže zlepšiť viditeľnosť v tmavých priestoroch a osvetliť ich. Táto technika sa dá použiť dokonca aj na stropy. Technika benátskeho štuku nie je jednoduchá, ale stane sa skutočnou dekoráciou vašich vnútorných priestorov a vydrží po dlhé roky. Dodá vášmu interiéru nádych elegancie a stane sa jedným z dôvodov, prečo sa budete vždy tešiť na návrat domov.