Zdravotnícke odevy v bielom prevedení

Ak sa vás niekto opýta, ako vyzerá pracovný odev sestričky alebo doktora, určite sa vám v hlave ako prvý vynorí obraz bielych plášťov. Zdravotnícke odevy boli celé desaťročia vyrábané v bielej farbe, a hoci sa dnes už biela z plášťov vytratila a nahradili ju iné farby, ľudia si ju ešte dlho budú spájať s doktormi a nemocničným prostredím. Pýtate sa, prečo práve biela? Je to hlavne preto, že na bielom podklade ste nečistoty a špinu vedeli spozorovať najlepšie a v prostredí, kde sú ošetrovaní pacienti často aj so zníženou imunitou, museli byť zdravotnícke odevy udržované v dokonalej čistote a hygiene. Dnes už ale biela farba prestala zdravotníckemu oblečeniu vyhovovať. Prečo?

Biele zdravotnícke šaty sú doslova symbolom nemocníc.

Zdravotnícke odevy nemusia vzbudzovať strach

Biele plášte boli doslova symbolom lekárov a nemocničného prostredia a ten symbol mnohým ľuďom naháňal strach. Málokto sa totiž na návštevu u doktora teší, skôr by sa dalo povedať, že sa jej chce každý oblúkom vyhnúť kvôli tomu, že sa im spája s nepríjemnými spomienkami. Biele zdravotnícke odevy sa preto začali vnímať ako nejaká bariéra vo vzťahu lekár – pacient, preto ich postupom času začali nahrádzať plášte iných farieb. Najčastejšie sa dnes môžete stretnúť sú zdravotníckymi plášťami v modrej alebo zelenej farbe, no napríklad u niektorých detských lekárov by ste uniformu hľadali márne. Trend „bez plášťov“ je u pediatrov veľmi obľúbený a to hlavne kvôli tomu, že bez zdravotníckych šiat sa lekárom s deťmi spolupracuje omnoho jednoduchšie.

Nové trendové zdravotnícke odevy pôsobia na pacientov príjemným dojmom.

Aj zdravotnícke odevy podliehajú móde

Časy, kedy lekári nosili povestné dlhé biele plášte, sú nenávratne preč. Aj zdravotnícke odevy držia krok s módnymi trendami, kde počas rokov prešli rôznymi zmenami, čo sa týka strihov, farieb, spôsobu uväzovania či ich dĺžky. Ponuka zdravotníckych šiat je skutočne bohatá a tak si môžete vyberať dlhé ale aj krátke halenky, rôzne strihy nohavíc aj sukní, pričom všetko je to vyrobené z pohodlných, kvalitných a hygienických materiálov. Konzervatívna už nie je ani farebná paleta zdravotníckeho oblečenia a okrem spomínanej zelenej a modrej nie je nič ojedinelé uvidieť doktora či sestričku v žltej, červenej alebo dokonca ružovej uniforme.