Brušné tance – pre zdravie, krásu a zábavu

O brušných tancoch sa dá zjednodušene hovoriť ako o ktoromkoľvek druhu tanca – je to šport a šport je pre zdravie celkovo prospešný. Ak ale hovoríme o špecifikách, brušný tanec je špeciálne pre ženy mimoriadne prospešný hneď z niekoľkých dôvodov. Nižšie uvádzam zdravotné dôvody, ktoré sú hádam najdôležitejšie. Príjemným doplnkom je to, že brušné tance pôsobia na zvýšenie sebadôvery a pritom prirodzene odrážajú ženský sexappeal. Žena je tak krajšia a sama spokojnejšia. Zároveň je to kopec zábavy.

brušné tance

Brušné tance uvoľňujú bolesti chrbta a kĺbov.

6 dôležitých výhod, ktoré poskytujú brušné tance

  • Uvoľnenie bolestí chrbta a kĺbov
  • Zvyšuje sa kostná hustota
  • Pomáha pri strate hmotnosti
  • Pomáha ženám pri príprave na pôrod
  • Pravidelné tancovanie udržuje stresovú hladinu v norme
  • Pomáha sa zbaviť PMS (premenštruačného syndrómu)

Uvoľnenie bolestí chrbta

Pohyby, ktoré sú pri brušnom tanci predvádzané, pomáhajú zvýšiť prietok synoviálnej tekutiny v kĺboch. Keď sa tieto pohyby vykonávajú správne, panva je sklonená dopredu a to pomáha predchádzať bolestiam v dolnej časti chrbta. Zmierňuje sa tlak a stres na chrbticu čo pôsobí proti konštantnej kompresii diskov, ktorá najčastejšie vzniká zo sedavej práce. Brušné tance týmto tiež zlepšujú držanie tela a pomáhajú predchádzať bolestiam chrbta.

Zvyšuje sa kostná hustota

Keďže sa žena pohybuje na nohách, považuje sa to za cvičenie s vlastnou hmotnosťou. To pomáha zabráneniu osteoporóze a posilňuje kosti.

brušné tance

Brušné tance sa považujú aj za cvičenie s vlastnou hmotnosťou.

Pomáha ženám pri príprave na pôrod

Pohyb brušných tancov robí výborný prenatálny cvičebný režim, ktorý posilňuje svaly používané počas procesu pôrodu. Vyšportované brušné svaly a bedrové kosti, ktoré sa počas brušných tancov pohybujú kolísavo, pripravujú budúcu mamu na očakávaný pôrod. Preto sú pre matky, ktoré chcú rodiť prirodzenou cestou, brušné tance jednou z najlepších príprav.

Stresová hladina

Tanečníčky brušných tancov často cítia, že pomalý a elegantný tanec vyčistí myseľ a vyvoláva stav duševnej relaxácie. Rýchlejšie formy brušného tanca sú stimulujúce, zábavné, a pomalé alebo rýchle brušné tance môžu byť tiež užitočné v prípadoch úzkosti alebo aj miernej depresie.