Český ergonomický nosič KiBi

Pamätám si na obrázky v starších knihách, kde som videla dedinské ženy pracujúce na poli, pričom mali svoje dieťatko v šatke pripevnené na sebe. Nosenie detí tak nie je nič nové. Len sa tomu v súčasnosti venuje viac pozornosti. Po období dennodenného nosenia prišlo totižto obdobie stavania veľkých panelákových miest, ženy chodili do fabrík a nie na pole. Deti sa od matiek začali separovať do jaslí a následne do škôlok a najmä do kočíkov. Nosič KiBi je určený pre deti až od 4 mesiacov veku, no vydrží vám tak dlho, ako dlho sa rozhodnete vaše dieťatko nosiť.

nosič kibi
KiBi je rastúci ergonomický nosič vyrobený v ČR, určený pre nosenie detí od 4 mesiacov do 3 rokov

Viac možností

V súčasnej dobe po rôznych výskumoch sa opäť vraciame ku kontaktnému rodičovstvu. Je prirodzené, že dieťa je pri matke, resp. na  matke. Počuje tlkot jej srdca a jej dych a dieťa má istotu, že jeho potreby budú naplnené. Veď na tom, aby sa o neho niekto postaral, závisí jeho prežitie. Moderný svet prináša oveľa viac možností, ako túto potrebu dieťaťa naplniť. Na nosenie môžete použiť šatky, či nosiče z rôznych materiálov, určené pre novorodencov, či pre väčšie deti. Ja som svojich synov nosila po narodení v šatke a po pár mesiacoch v nosiči. Náš najobľúbenejší bol český nosič KiBi. Potešilo ma, že môžem podporiť „miestnu“ firmu a tak som sa rozhodla si ho kúpiť.

nosič Kibi
Nosič Kibi je praktický, nastaviteľný a elegantný

Výhody

Ako jediný nosič svojho času ponúkal možnosť nastavenia chrbtovej opierky nosiča podľa veku dieťatka. Výborná vec, pretože aj väčšie dieťatko má chrbtovú opierku pekne až pod kolienka. Nič ho netlačí, posadenie dieťatka je v správnej ergonomickej polohe a aj ten, kto nosí, sa cíti pohodlne. Váha je totižto vďaka správnemu posadeniu dobre rozložená. Pohodlné nosenie cítite aj vďaka veľmi mäkkému, no zato pevnému, bedrovému pásu. Je dostatočne široký a váha dieťatka vás tak neobmedzuje a netlačí ani na páse, ani na bokoch. Sme aktívna rodina a tak náš nosič Kibi s nami cestoval všade, bol našou súčasťou každý deň. Prestavovali sme nosič podľa potreby. Zväčšovali sme a zmenšovali podľa toho, ktorý drobec mal práve boľavé nôžky, nosili sme vpredu aj na chrbte. Jeden nosič sme tak využili pre deti rôzneho veku a rôzne situácie.