Cestovanie a plavba loďou má svoje čaro

Všetci sa občas niekam vydáme na kratšiu či dlhšiu cestu. Spoznávame na vlastnej koži magickú silu a účinok cestovania. Niektorí o tom píšu cestopisy či blogy, živia sa tým. Prinášajú atmosféru exotickej cudziny priamo čitateľom do ich príbytkov. Svoje pocity a zážitky  zdieľame na sociálnych sieťach, plánujeme si ďalšie akcie alebo si zaspomíname s priateľmi na dobrodružstvá súvisiace s našou poslednou cestou. Cestovať sa dá rôzne. Pešo, na bicykli, stopom alebo najčastejšie vlakom, autobusom alebo  lietadlom. Ale čo môže priniesť cestovanie a plavba takou malou loďou? Po známej rieke alebo okružnou plavbou po nejakom prírodovedne zaujímavom súostroví? Plavba loďou vám učaruje.

plavba loďou

Plavba loďou v meste vie byť kúzelná.

Plavba loďou? Volga, Níl, Mekong. Dunaj alebo aj Rýn

Rôznorodosť skúseností a zážitkov, ktoré ponúka dovolenkové cestovanie po vodnej hladine riek aj morí, má svojich nadšených propagátorov. Kratšia plavba loďou, zaujímavá lodná trasa s niekoľkými zastaveniami v prístavoch, nás môže naplniť a zaujať s mnohých hľadísk. Tieto transformačné zážitky z cestovania na palube lodi vychádzajú nielen z vody pod ňou – so schopnosťou cestovať po boku rýb delfínov a veľrýb – ale aj na samotnej palube. Plavba loďou umožňuje stretávanie sa podobne zmýšľajúcich individuálnych cestovateľov, až dobrodruhov v dobrom slova zmysle.  A s informovaným a neuveriteľne znalými turistickými sprievodcami.

plavba loďou

Plavba loďou ponúka krásy miest.

Plavba loďou je ako detský sen

Pokojné tempo, dostatok voľného času. Cestujete oceánom alebo riekou pokojným tempom, čo vám poskytuje dostatok času a priestoru na skutočné uvedomenie si konkrétnej chvíle, v  ktorej sa nachádzate. Prečítate si niečo z knihy a vcítene premýšľate o všetkých tých anonymných, ktorí sa teraz niekde tlačia v metre veľkomiest. Plavba loďou môže byť vzrušujúca. Ťažko by sa našiel niekto, kto  by nechcel byť v posádke plachetníc Krištofa Kolumba alebo Vasca De Gamu. Alebo dokonca prenasledovať pirátov na otvorenom mori. Ak budete účastníkom nejakej plavby loďou, stačí len na chvíľu privrieť oči, nadýchnuť sa a vrátiť sa na okamžik do snov nášho detstva.