Cestovný vankúš vám spríjemní cestovanie

Tí z nás, ktorí radi a veľa cestujú, či už z pracovných alebo iných dôvodov, veľmi dobre vedia, že časť ich cestovného programu zahŕňa aj spánok. Určite nebudú spať vždy v pohodlnej posteli, ale čaká ich prerušovaný spánok niekde v lietadle, na letiskových sedačkách, vo vlaku, v aute alebo v inom dopravnom prostriedku. Pre mnohých to skutočne môže byť prekážka, najmä ak sa musíte vyrovnávať s poruchami spánku alebo fyzickými problémami. Preto je lepšie byť pripravený a vyrovnať sa so situáciou čo najlepšie. A zobrať si na svoje cesty aj cestovný vankúš.

čierny cestovný vankúš

Čierny cestovný vankúš ocenia všetci muži.

Cestovný vankúšik sľubuje spánok v akomkoľvek dopravnom prostriedku

Každý, kto trochu viac cestuje si uvedomuje, že pospať si alebo si len zdriemnuť počas cesty je občas dosť ťažké. Iste, nájdu sa takí, ktorí zaspia takmer kdekoľvek, tí ostatní ale často trpia a z ciest sa vracajú so spánkovým deficitom a bolesťami krku z nevhodnej pozície na sedadle. Určitým riešením pre mnohých môže byť vhodný cestovný vankúš okolo krku. Slúži trocha ako masážny prostriedok a je vhodný pre správnu oporu krčnej chrbtice, uvoľní krčné svalstvo nielen počas cesty alebo dlhého sedenia. Pamäťová pena dokonale podopiera najviac namáhané oblasti tela a zlepšuje v nich krvný a lymfatický tlak. Vďaka jeho správnemu používaniu tak nedochádza k brneniu a opuchom spôsobenými dlhými statickými polohami.

modrý cestovný vankúš

Modrý cestovný vankúš.

Cestovný vankúš ako súčasť prezieravého plánu

Čo môžem sám urobiť, aby som mal trochu poriadneho spánku kdekoľvek? Vždy treba mať alternatívny plán. Letiská, vlakové alebo autobusové stanice skutočne nie sú pre spiace osoby prívetivé, hoci nie je pravdepodobné, že by vás z nich vyhodili. Najmä nie z letísk, kde majú cestujúci často problémy s nadväznosťou alebo aj rušením letov. Môže sa jednať o nepríjemnú stratu času, ale s tým nikto nič nezmôže. Preto je lepšie urobiť si v cestovnej taške cez rameno či kufri  trochu miesta pre potreby na spanie niekde v čakárni či letiskom termináli. Okrem jednoduchej prikrývky je to určite aj cestovný vankúš.