Príručná batožina na cestovanie postačí

Radi cestujete, no často sa vám stáva, že sa neviete pobaliť? Resp. balíte sa aj na 4 x? A možno ste už niekedy riešili problém so stratenou batožinou… Mnoho ľudí prežíva rovnaký problém. Je to preto, že na dovolenke chceme mať so sebou veci a potreby pre každý prípad. Tí čo cestujú však vedia, že 70% vecí, ktoré si na dovolenku zbalia, nakoniec vôbec nepotrebujú a ani nevyužijú. Veľmi rýchlo zistíte, že jediné čo potrebujete, je príručná batožina. Keď konečne tento fakt pochopíte, zistíte o čo jednoduchšie a pohodlnejšie je cestovanie.

príručná batožina

Príručnú batožinu si môžete vziať so sebou do lietadla.

Výhody cestovania s príručnou batožinou

Príručná batožina je u väčšiny leteckých spoločností zdarma a beriete si ju so sebou priamo na palubu do lietadla. Z toho vyplýva hneď niekoľko výhod. Ušetríte nejaké to EURO za batožinu. Nemusíte stáť v rade na check-in čo tiež znamená, že nemusíte prísť o 3 hodiny skôr na letisko. Príručná batožina je s vami po celý čas, takže sa nemusíte báť, že vám ju niekto otvorí, omylom či zámerne vezme, alebo že sa jednoducho niekde stratí. Ak cestujete na letnú dovolenku, jediné čo potrebujete sú plavky, sandále alebo tzv. žabky, nejaké ľahké oblečenie (cca 3 outfity, ktoré môžete rôzne kombinovať, obmieňať a striedať) a nejakú základnú kozmetiku. Takmer každý si na dovolenke nakúpi či už nové plavky či doplnky ako súčasť suveníru z danej krajiny. Príručná batožina je tiež super preto, že nemusíte dlho a ťažko rozmýšľať čo si zbalíte. Pamätáte si napr. na tie televízne relácie, v ktorých vám ponúkli dovolenku, no museli ste sa zbaliť a prísť na letisko do 30 minút? Je to adrenalín, je to vzrušujúce a je to uľahčenie celého procesu cestovania. Na to ale nepotrebujete televíznu reláciu. Presne takto môžu fungovať aj vaše last minute dovolenky, čím dosiahnete maximum z dovolenky za minimálnu sumu. Čo viac si môžete priať?

príručná batožina

Za príručnú batožinu sa u väčšiny leteckých spoločností neplatí.

Príručná batožina – podmienky a pravidlá

Zopár vecí, ktoré je potrebné sledovať pri cestovaní s príručnou batožinou:

  • Veľkosť a váha príručnej batožiny,
  • a obsah príručnej batožiny.

Každá letecká spoločnosť má iné pravidlá a parametre, čo je jediná vec, ktorú by ste si mali prečítať alebo zistiť pri cestovaní, aby ste predišli nejakým problémom na letisku. Sú to však zvyčajne veľmi bežné pravidlá, ktoré dodržať pre väčšinu nie je žiadny problém.