Chcete ergonomické alebo dizajnové kancelárske kreslo?

Pred výberom kancelárskeho kresla je dôležité si ujasniť, čo vlastne chceme a akú máme predstavu o našom zdravom sedení v robote či doma pred počítačom. Či nám úplne postačuje bežné univerzálne kreslo, alebo dávame prednosť jeho ergonomickým vlastnostiam alebo či nakoniec preferujeme úplne moderný dizajn a celkový vzhľad nášho kancelárskeho kresla. V prípade, že sedíte v práci denne viac ako 3 hodiny, mali by ste si dať záležať na výbere toho pravého ergonomického kresla, ktoré je priamo na vašu postavu. Existujú síce univerzálne kreslá, ktoré vyhovujú viacmenej všetkým bežným postavám a väčšinou sú pre každého jednotlivca omnoho lepšie než obyčajné stoličky.

kancelárske kreslo

Moderné kancelárske kreslo do domácej pracovne

Prečo investovať do správneho kancelárskeho kresla?

Prácu posediačky pri počítači vykonáva čoraz viac ľudí a čas strávený v tejto neprirodzenej polohe sa predlžuje. Zamestnanci v kanceláriách aj tí, ktorí pracujú na počítačoch z domova, už väčšinou pocítili bolesti chrbta a končatín. Ak si neupravia svoje pracovisko a nezaobstarajú si vhodnú stoličku, môžu tieto ťažkosti prejsť až v syndróm poškodenia z trvalého namáhania. Najčastejším problémom pri práci na PC je poškodenie chrbta a krčnej chrbtice, bolesti hlavy a rúk, zápästí, lakťov a ramien. Mnohí poznáme tzv. syndróm tenisového lakťa, syndróm karpálneho tunela a poškodenia hybnosti ramenných pletencov.

kancelárske kreslo

Ergonomické kreslá sú zdravé kreslá

Materiál kancelárskeho kresla

Obvykle sa v kancelárii strávi nespočetné množstvo času. Sú mnohé profesie, pri ktorých sa v podstate osem hodín presedí. Z tohto pohľadu je tiež potrebné pristupovať k výberu toho správneho kancelárskeho kresla. Všímajte si tiež opierok rúk, pretože aj ruky si potrebujú uľaviť. Zamerajte sa aj na operadlo. Aj to by malo byť anatomicky tvarované a prispôsobiť sa našej chrbtici. Pri výbere kancelárskeho kresla je dobré sa tiež rozhodnúť, aký zvolíte materiál. K dostatiu sú kancelárske kreslá kožené alebo textilné. V každom prípade by mala byť poťahová látka odolná proti oderu a poškodeniu. Rozhodujúcu úlohu hrá tiež ľahká údržba. Vyberajte takú látku, ktorá bude zároveň príjemná na dotyk. Viac o nábytku nájdete TU.