Chcete sa stať airsoft medikom?

Veľmi zjednodušene povedané, airsoft je tímová hra dvoch družstiev, ktoré sa snažia napodobňovať vojenské akcie v terénnych podmienkach. Hra má svoje vopred dohodnuté pravidlá, hráči majú špeciálnu výzbroj a výstroj a strieľajú po sebe airsoftovými guličkami vystrelenými z rôznych airsoftových zbraní. Pri bitkách dochádza k stratám na životoch aj k zraneniam hráčov. Preto by mal byť v každom družstve prítomný aj airsoftový lekár či medik.

airsoft

Airsoft medik by mal mať svoje vybavenie.

Airsoft – medik je dôležitou súčasťou hry

Medik je dôležitým členom družstva a výhra v bitke je veľmi ovplyvnená jeho prácou. Ak je jeho spoluhráč zasiahnutý, len on ho môže vrátiť späť do hry. Táto funkcia však prináša veľa nevýhôd. Značná časť palebnej sily nepriateľa je nasmerovaná práve proti medikovi. Pre nepriateľa je lepšie odstrániť medika, ktorý môže oživiť 5 hráčov airsoftu, ako odstrániť hráča, ktorý bude znovu oživený medikom. Medik musí byť stále na pozore a byť pripravený kedykoľvek správne zareagovať.

airsoft

Medik je pre airsoft dôležitý tak ako bojovník.

Bezpečnosť a dôležitosť airsoftového medika

Zvláštny pozor si treba dávať pri airsofte na nepriateľských sniperov, ktorí urobia všetko aby medika dostali. O jeho bezpečnosť by sa mali postarať jeho spoluhráči. Medik by nikdy nemal byť v prednej línii útoku. Vždy sa pohybuje minimálne v druhej línii, blízko ostrostrelca, ktorý ho ochráni. Ak airsoftový medik uvidí zasiahnutého hráča volajúceho o pomoc, nikdy sa nesmie unáhliť a reagovať impulzívne. Každý svoj krok si musí premyslieť a skôr než sa vydá za ním, pošle tam niekoľkých spoluhráčov. Tí danú oblasť pokryjú a zaistia jeho bezpečnosť. Medika by mali vždy chrániť počas bojových operácii dvaja alebo aspoň jeden hráč.

airsoft

Airsoft – hra, kde má každý svoju úlohu.

A akú airsoftovú zbraň?

Je dôležité, aby airsoft medik dokázal tiež ochrániť sám seba. Ako vhodná zbraň pre túto úlohu sa doporučuje len pištoľ alebo niektorá z ľahších airsoftových zbraní. Medik sa nestará o palebnú silu družstva, a preto by nemal nosiť ťažkú dvojručnú zbraň, ktorá nielen spomaľuje pohyb, ale aj prekáža pri jeho práci so zranenými hráčmi airsoftu.