Chystáte sa kompletne vymeniť nábytok v obývačke?

Máte po tejto zime opäť divný pocit, že sa už sa necítite dobre vo svojej obývačke? Sedacia súprava je vysedená, domáce zariadenie pôsobí pochmúrnejším dojmom ako pred rokom, klasická obývacia stena má trocha zastaralý štýl a pripomína vám časy minulé? Je asi najvyšší čas zvolať rodinnú radu, zhodnotiť svoje finančné možnosti a predstavy všetkých tých, ktorí sa budú medzi novými kusmi nábytku každodenne pohybovať a používať ich. Plánujete dať svojej novej obývačke jednotný ráz? Máte predstavu, že nábytok vo vašej obývačke by mal dodať vášmu bývaniu charakteristický ráz a štýl? Ak stále neviete, či sa vôbec do toho pustiť, či ešte radšej nejaký ten rok počkať. Pripadá vám ťažké zorientovať sa v množstve nábytkových variantov? Nie ste vôbec výnimkou. Nábytok si nekupujeme často a kompletnú výmenu obývačky určite realizujeme oveľa menej častejšie.

nábytok

Pohodlný nový nábytok do priestrannej obývačky

Obývacia izba je v centre rodinného diania

Obývacia izba vždy bola, je a určite ešte aj nejaký čas bude stredobodom nášho domova. Väčšinou je to aj najväčšia miestnosť nášho obydlia, kde sa aj širší členovia rodiny občas stretnú. Sediac na sedacej súprave, obedujúc okolo jedálenského stola. Jednotlivé kusy nábytku majú svoj účel a funkciu. Charakter obývačky sa v priebehu dní občas mení. Môže to byť rýdzo spoločenská miestnosť, miesto na stretnutie s priateľmi, vianočné dni, oslava narodenín alebo aj menšia svadba. Na to všetko je asi treba myslieť, ak si listujeme v nábytkových katalógoch a pripravujeme sa na výmenu nábytku v tej našej obývačke.

nábytok

Rôzne originálne či klasické kúsky nábytku osviežte doplnkami

Klasická obývacia stena je už prežitkom?

Tí o niečo starší si ich dobre pamätajú. Klasické dosť podobné nábytkové steny boli dôležitou interiérovou súčasťou takmer každého panelákového bytu. Aj dnes ich je občas vidieť v predajniach nábytku, ale prevláda ich sektorový charakter. Celkový dizajn je iný, pestrejší s inou kvalitou prevedenia. To, čo dnes môžete zohnať v obchodoch s nábytkom, je síce sektorové vybavenie, ale úplne môžete jednotlivé kusy nábytku individuálne kombinovať. Vymieňať a dokupovať jednotlivé časti tak, ako sa vám zrovna zapáči. Je to niečo ako stavebnica a takýto nábytok dôrazne podporuje vašu kreativitu.

nábytok

Dôležitý je aj súlad farieb

Sektorový nábytok do vašej obývačky

A kde taký nábytok hľadať? Možno by vás to nenapadlo ale väčšina súčasných dizajnérov sa práve inšpiruje sektorovým nábytkom. A možností máte cez-počet. Pokúste sa ale nakupovať vždy u rovnakej spoločnosti či výrobcu. Jedine tak budete mať záruku, že po čase dokúpite do vašej „série“ ďalšie stolík, poličku na stenu alebo knižnicu. Ak máte to šťastie a vaša obývačka skrýva množstvo priestoru, môžete si vyberať, čo bude dominantné. Aká pohovka, konferenčný stolík alebo zrkadlo. Myslite na to, že obývacia izba je v podstate miestom stretnutia. Pohostíte tu nečakanú návštevu, zasadnete sem večer s rodinkou. Ako komunikačný priestor vôbec nemusí byť obývačka novým nábytkom preplnená. Bude to moderná viacúčelová obývacia izba.