Čipkované šaty – elegantné, romantické aj rafinované

cipkovane saty 3

Čipkované šaty na večernú príležitosť

Čipka, čipkované vzory a aplikácie majú v móde svoje pevné miesto a to nielen v prípade svadobných šiat a závoja, kde práve čipka pôsobí priam dokonale a veľmi romanticky, ale čipka sa veľmi osvedčila aj v ležérnejšom stylingu, napr. v kombinácii s denimom. Čipka na oblečení pôsobí veľmi romanticky, žensky a zároveň rafinovane a krásne čipkované šaty nenechajú žiadnu ženu chladnou, či už sú určené na večernú príležitosť alebo sú tvorené v ležérnejšom a voľnejšom štýle v kombinácii s inými materiálmi. Kvalitná a krásna čipka by rozhodne nemala chýbať ani vo vašom šatníku a je len na vás, či si zvolíte elegantné celo-čipkované šaty alebo len detaily a rôzne aplikácie z čipky na oblečení alebo na doplnkoch, napr. na teniskách, lodičkách, kabelkách, šatkách alebo aj na bižutérii (na náramkoch, náušniciach, náhrdelníkoch i čelenkách).

Čipkované šaty do divadla či na pláž

čipkované šaty

Čipkované šaty sa hodia na ples, do divadla aj na letné párty na pláži

Elegantné čipkované šaty vhodné na slávnostnejšiu príležitosť, ako je napr. oslava, večierok, stužková slávnosť, ples, svadba či pozvanie do divadla, bývajú dostupné v rôznych strihových a farebných prevedeniach a tak si môžete pre svoj slávnostnejší outfit zvoliť kratšie aj dlhé celo-čipkované šaty užšieho, prípadne áčkového strihu, ale aj šaty, kde je čipka len zaujímavým detailom a oživením šiat, napr. v podobe čipkovaných rukávov alebo aplikácii na chrbte či dekolte. Čipka sa rovnako dobre hodí na krátke kokteilové šaty, puzdrové šaty, dlhé či asymetricky riešené šaty, alebo aj na kostým. Čipkované šaty a tuniky v ležérnejšom prevedení nie sú ničím výnimočným ani v plážovej móde, kde sa vďaka svojej ľahkosti a transparentnosti k plavkám výborne kombinujú.

Čipka na 100 spôsobov

Ani nahá, ani oblečená, zakrýva aj zvodne odhaľuje, romantická a sexi zároveň – asi takto by sa dala definovať jemná a ľahká transparentná textília s pravidelne sa opakujúcim, napr. kvetinovým vzorom vytvoreným ručnou prácou alebo strojovou výrobou… Čipka – originálna a jedinečná, využiteľná na 100 a viac spôsobov. Čipka nám darovala naozaj krásne kúsky, napr. ľudové kroje, ale aj trendové čipkované šaty, blúzky, topy, bundičky a doplnky.