Čižmy, ktoré z Vás spravia kráľovnú

Chcete byť kráľovnou jari, leta, zimy a jesene? Prečo nie, vždy to závisí od toho, čo si v ktorom ročnom období obujete! Zimnej sezóne môžete vládnuť, ak si zadovážite tie najdokonalejšie čižmy.

Asi nie je nič krajšie, ako keď sa v chladnom počasí, s treskúcou zimou za oknami, zabalíte doma do teplej deky s čajom a na vychádzke vonku ukryjete svoje nohy v spoľahlivých zateplených čižmičkách. Dámske aj pánske čižmy sú jednoducho súčasťou módnej zimy a aj Vám sa oplatí vybrať si tie, ktoré sú nielen krásne, ale aj funkčné. V prvom rade je tu jeseň, kedy sa už v prechodnom počasí obzeráme po členkových čižmách, nízkych čižmách, ktoré budú nielen že imidžové ale nechajú nás zabudnúť na ľútosť, ktorú cítime po vyzutí sa z ľahkej letnej obuvi. Nízke jesenné čižmy sú prvou lastovičkou v segmente zimného tovaru a to je presne to krásne obdobie, v ktorom sa oplatí experimentovať. Čižmy na opätku, čižmy na plochej podrážke, modely so zipsom, modely elastické prípadne so zapínaním s prackou. Na suché dni môžete zvoliť štýlové „semišky“, trendové kovbojky alebo buďte, dámy, stopercentne elegantné s pravou kožou. V tomto období si vystačíte aj s kúskami bez zateplenia a kožušiny.

Čižmy na opätku či bez? Vyberte si také, ktoré vám najviac vyhovujú.
Čižmy na opätku či bez? Vyberte si také, ktoré vám najviac vyhovujú.

Nízke čižmy verzus vysoké čižmy

Prichádza Mikuláš a znovu by sa Vám hodili vhodné čižmy? Decembrové potulky prírodou či cesty do práce už dajú nohám zabrať, bez kožušinky vo vnútri topánok neurobte už ani krok! Uprednostníte modely do polky lýtka alebo radšej ukážete skvelé nohy v čižmách nad koleno? Vysoké čižmy Vám pridajú glanc a sexappeal! Nemusíte mať nohy ako Julia Roberts a nemusíte byť ani Pretty Woman. Vo vysokých čižmách sa môžete nájsť aj v obyčajnej každodennosti.

Okrem výšky samotnej sáry, výšky zvršku, si treba pochopiteľne ustrážiť aj výšku podrážky a podpätku. Masívna podrážka je to, čo je momentálne v kurze a u Vás možno aj v topánkovom hľadáčiku. Hrubá podrážka nielen dobre vyzerá, ale je aj poistkou, ak často chodíte pešo a zľadovatené chodníky sú druhé meno zimy. Naopak vyšší podpätok a viac moderné ako užitočné podrážky si nechajte na chvíle, kedy sa viac veziete v aute alebo panuje tzv. suchá zima.

Červené jesenné dámske čižmy
Jesenné čižmy nemusia byť len tmavé. Nebojte sa farieb!

Farba, farby, farbičky

Čo je na výbere čižiem najlepšie? Že si ich takisto nájdete v rôznych obľúbených farbách. Biela, čierna, béžová, bordová, tmavomodrá aj hnedá – alebo sa radi prechádzate v ešte pestrejších a nezvyčajných farbách? Dámske čižmy v klasických dizajnoch ako aj v takých, ktoré sú extravagantné a zapôsobia – aká bude Vaša blížiaca sa zima?