Čo o nás prezradia vianočné darčeky?

Zháňate darčeky vždy na poslednú chvíľu, alebo patríte k tým, ktorí majú všetko nakúpené a zabalené už v septembri? Väčšina z nás patrí niekam medzi tieto dva extrémy. Niektoré darčeky sa totiž vymýšľajú a nakupujú samé hlavne vtedy ak  vieme, čo dotyčný potrebuje alebo o čom sníva. Lenže potom je tu veľa darčekov, nad ktorými si lámeme hlavu niekoľko týždňov, ale ten správny nápad nie a nie prísť. Vianočné darčeky sú tak trochu kúzelné, môžu byť naplnením tajných želaní, túžby, viery v zázrak, ktorá v skrytosti drieme aj v kútiku duše dospelého človeka. Darčeky veľa napovedia aj o darcovi samotnom a o jeho vzťahu k ľuďom, ktorým sú jeho prezenty určené.

Vianočný stromček

Vianočný stromček.

Niektoré vianočné darčeky z nášho detstva

    Určite si všetci pamätáte vianočný stromček z čias svojho najvčasnejšieho detstva – veľký z perspektívy očí vo výške jedného metra. Aký vianočný darček z detských rokov sa vám vybavuje? Je to príjemná spomienka alebo to vtedy vaši dospelí s tým zázrakom nezvládli a namiesto bábiky alebo auta na diaľkové ovládanie zabalili pančucháče a rukavice? Dodnes deti, a chlapci do neskoršieho veku ako dievčatká, s miernou nedôverou siahajú po mäkkých vianočných balíčkoch, pretože zvyčajne skrývajú najrôznejšie zvršky – darčeky skôr potrebné ako chcené. Ako vianočný darček sa maskujú aj predmety, ktoré by sme tak ako tak museli kúpiť.

Celorodinná večera

Celorodinná večera

Darčeky z lásky

    Najkrajšie je, keď dáva darček ten, kto má obdarovaného naozaj rád, pretože to samo o sebe je dar nad iné. Spozná sa väčšinou tak, že z neho máte naozaj radosť.  A nemusí to byť hneď drahý šperk alebo vzácny kus starožitného nábytku. Tešíte sa nielen preto, kto vám ho nadelil, ale aj preto, že je to niečo, čo si prajete, čo sa vám páči a čo vás bude sprevádzať možno každý deň. Darček z lásky na darcu prezrádza, že ho ten druhý zaujíma, že pozná jeho slabosti i tajné priania.