Čo vlastne definuje luxusné kuchynské linky?

Interiérové štúdio

Luxusné kuchynské linky od Interier48

Je zaujímavé, že vnímanie luxusných kuchynských liniek je u ľudí rozdielne napriek tomu, že pod slovom luxus si väčšina ľudí predstaví podobné veci. Za dizajnérmi prichádzajú ľudia so svojimi jedinečnými predstavami pre svoju kuchyňu a tak sa celý koncept modernej luxusnej kuchyne stále dopĺňa a tvorí. Existujú však prvky, ktoré luxusné kuchynské linky spájajú.

Spoločné prvky luxusu

Flexibilita

Luxusné kuchynské linky vám poskytnú flexibilitu a veľa možností využitia. Sú navrhnuté a zhotovené zo širokej škály spotrebičov, materiálov, farieb a kombináciou štýlov. Trendom sú exotické materiály, ktoré sa v súčasnosti stávajú dostupnejšími a teda aj klientom aj dizajnérom poskytujú viac priestoru pre kreatívne využitie priestoru.

Spoločenská miestnosť

Luxusné kuchynské linky sa stávajú miestom pre formálne stretnutia. Štýl a dizajn moderných kuchýň je v dnešných dobách prispôsobovaný trendu, že kuchyne nie sú čisto funkčnými miestnosťami. Stávajú sa miestom, kde sa pri spoločných prípravách jedál stretávajú priatelia a rodina a tak vytvárajú celkom novú kultúru stolovania. Dizajn priestoru a hlavne sedenie je navrhované tak, aby mohlo byť v kuchyni viac ľudí aj počas prípravy jedla.

Interiérové štúdio

Luxusne zariadená obývačka v modernom štýle – Interier48.sk

Viac priestoru

Luxusné kuchynské linky majú dvojnásobný počet niektorých prvkov. Novým trendom v oblasti dizajnu kuchýň je mať zdvojený dres, zloženú kombinovanú chladničku, alebo dve. Výnimkou nie sú ani dve umývačky riadu, ktoré sa od seba líšia v drobných funkciách alebo dokonca dve samostatné kuchyne. Jedna býva zvyčajne plne vybavená a vysoko funkčná pre varenie kompletných chodov jedál. Druhá, viac formálna kuchyňa, býva často určená práve pre varenie s priateľmi a teda prípravu ľahších jedál a pre zábavu.

Novo, zdravo a ekologicky

Hlavným spoločným znakom moderných kuchýň je zakomponovanie trendu zdravého životného štýlu do dizajnu luxusných kuchýň. To sa týka hlavne plôch pre uskladňovanie čerstvých potravín, pre pestovanie byliniek alebo druhov vlastnej zeleniny. Prvkami podporujúcimi zdravý životný štýl a moderné varenie sú aj zakomponované grily, tepanyaki a woky.

Luxusné kuchynské linky sú navrhované s ohľadom na životné prostredie a teda s led osvetlením alebo ekologicky priateľskými spotrebičmi s efektívnymi využívaním energie.